روابط عمومی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به برخی شبهات ایجاد شده پس از سخنرانی عزت‌الله ضرغامی در دانشگاه صنعتی شریف، در اطلاعیه‌ای دیدگاه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را درباره «حجاب» تبیین کرد.

توضیح وزارت میراث  فرهنگی درباره دیدگاه ضرغامی نسبت به «حجاب»
کلانشهر : در اطلاعیه روابط‌ عمومی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آمده است: «پس از برنامه وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دانشگاه صنعتی شریف در عصر یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱،(بیشتر بخوانید) برخی هم‌وطنان عزیز طی تماس‌هایی با مرکز روابط‌عمومی، درباره انتشار خبری در خصوص دیدگاه وزیر درباره حجاب سوالاتی پرسیدند.

اصل بحث در مورد دیدگاه نادرستی بود که عمدتاً توسط ضد انقلاب با این عنوان مطرح می‌شود که "در صورت کشف حجاب، کل نظام دومینووار سقوط می‌کند." وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پاسخ گفت: "دیدید که چند نوجوان روسری را برداشتند و اتفاقی نیفتاد و نظام فرو نریخت! نظام درخت تناوری است که شاخ و برگ و میوه آن تمام دنیا را فراگرفته است. "

در بخش‌های دیگر هم در مورد آسیب‌شناسی صحیح جامعه از موضع اقتدار و قدرت ترمیم نظام صحبت شد و اشکال را متوجه برخی مسؤولان از جمله خودشان، دانستند.

لازم به ذکر است مهندس ضرغامی در سال‌های گذشته یادداشت‌های مفصلی در مورد علل گرایش به بدحجابی و راه‌حل‌های آن در رسانه‌ها منتشر کرده است.»