معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

هفت قلم فرآورده غذایی و آشامیدنی غیرمجاز اعلام شد


۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۱۲:۳۵ | کد خبر: ۲۷۹۲ چاپ
هفت قلم فرآورده غذایی و آشامیدنی غیرمجاز اعلام شد

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان از هشدار سازمان غذا و دارو در مورد هفت قلم فرآورده غذایی و آشامیدنی غیرمجاز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، زهرا حصاری از غیرمجاز بودن هفت قلم فرآورده غذایی و آشامیدنی توسط سازمان غذا و داروی کشور خبر داد و اظهار کرد: سازمان غذا و داروی کشور، در راستای اجرای ماده 43 بخش بهداشت و درمان قانون تعزیرات حکومتی، اداره کل امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هفت قلم فرآورده غذایی و آشامیدنی را غیرمجاز اعلام کرد.

وی تصریح کرد: لواشک / آلوچه با نام تجاری ترش طلا، آلوچه با نام تجاری تک سار، پودر فلفل / ‏ جوش شیرین با نام تجاری GARSHA ، عصاره خوراکی با نام تجاری کرویا، ذرت حجیم شده با نام تجاری ماهان گل توس، شیره انگور با نام تجاری شایلی و شهد نعناع با نام تجاری سی رز غیرمجاز اعلام شده است.

 

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان از توقیف و ضبط یک هزار و ۷۵۲ عدد کالای آرایشی و بهداشتی قاچاق در شهرستان رشت خبر داد و افزود: ارزش ریالی این میزان کالای آرایشی و بهداشتی قاچاق را ۴۳۲ میلیون و ۹۰ هزار ریال است.