نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از افزایش نرخ آب‌بهای کشاورزی انتقاد و این پرسش را طرح کرد که درآمد حاصل از این افزایش قیمت در کجا صرف خواهد شد؟

انتقاد نماینده رشت از افزایش نرخ آب‌بهای کشاورزی
کلانشهر: جبار کوچکی‌نژاد در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وزارت نیرو و سازمان مدیریت منابع آب کشور آب‌بهای کشاورزان را به یک باره از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به سه میلیون تومان در هکتار افزایش دادند. به عبارت دیگر شاهد ۲۰۰ برابر شدن قیمت آب‌بهای کشاورزی هستیم. مگر چه میزان محصولات کشاورزی افزایش داشته است؟

نماینده مردم رشت در ادامه اظهار کرد: هزینه‌هایی که برای کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی می‌شود بالاست. براساس محاسباتی که بنده داشتم این افزایش قیمت آب‌بها فقط در استان گیلان ۵۰۰ میلیارد تومان درآمد برای وزارت نیرو به همراه دارد، درآمدی که در بودجه نیز دیده نشده است. این درآمد صرف پاداش‌های خودشان می‌شود. این وضعیت در حق کشاورزان ظلم است باید جلوی افزایش قیمت گرفته شود.

علی نیکزاد که اداره جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر کوچکی نژاد بیان کرد: چندین تن از همکاران نیز در خصوص افزایش قیمت آب‌بهای کشاورزی تذکر دادند و حتما این موضوع پیگیری می‌شود.

 
اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code