قیمت دلار که در آبان ماه دچار افزایش قیمت شد، طلا و سکه هم به دنبال آن گران شدند و با کاهش قیمت دلار در بازار قیمت ها در بازار طلا هم نزولی می شد.

پیش بینی قیمت طلا و سکه در هفته جاری | افزیش قیمت ها ادامه دارد؟

کلانشهر: کارشناسان و تحلیلگران بازار اعتقاد دارند که در حال حاضر نهاد پولی کشور اجازه نمی‌دهد دلار به قیمت ذاتی خود برسد و نرخ طلا و سکه نیز به تبع آن کنترل می‌شود.

همزمان با فراز و فرود قیمت دلار در بازار ارز در هفته گذشته، قیمت طلا و سکه نیز دچار تغییر شد، به طوری که همراه با افزایش قیمت دلار، در سمت بازار طلا و سکه نیز رشد قیمت‌ها مشاهده می‌شد و با ریزش قیمت در بازار ارز، قیمت طلا و سکه نیز روندی نزولی به خود می‌گرفت.

 

در این شرایط، کارشناسان و تحلیلگران بازار اعتقاد دارند که در حال حاضر نهاد پولی کشور اجازه نمی‌دهد دلار به قیمت ذاتی خود برسد و نرخ طلا و سکه نیز به تبع آن کنترل می‌شود.

بر همین اساس، محمد کشتی‌آرای، رییس اسبق اتحادیه طلا و سکه پیش‌بینی کرد: با توجه به شرایط فعلی چه از نظر اقتصادی و چه از نظر سیاسی، قیمت‌ها تا دوشنبه تغییری نکند.

طلا در هفته گذشته چقدر گران شد؟
بازار طلا در حالی معاملات هفته جدید را از صبح آغاز می‌کند که هر گرم طلای ۱۸عیار در نقطه یک میلیون و ۴۸۵ هزار و ۶۰۰ تومان قرار دارد.

این نشان می‌دهد که در طول یک هفته گذشته هر گرم طلای ۱۸عیار با رشد در حدود ۱۹ هزار و ۶۰۰ تومانی مواجه شده است.

البته روند قیمت‌ها حاکی از آن است که در طول یک هفته گذشته بازار طلا با فراز و فرود شدید مواجه شد، به طوری که قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار وارد کانال جدید شد. به این شکل که قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار ۲۳ آبات‌ماه مرز یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را رد کرد و روز ۲۴ آبان‌ماه قیمت طلا در اوج خود قرار گرفت و با قیمت یک میلیون و ۵۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رفت.

اما از ۲۵ آبان‌ماه بازار دوباره وارد فاز نزولی شد و در نهایت ۲۶ آبان‌ماه که روز پایانی معاملات هفته بود، هر گرم طلای ۱۸عیار با ریزش به یک کانال پایین‌تر، به قیمت یک میلیون و ۴۸۵ هزار و ۶۰۰ تومان فروش رفت.

سکه ۳۷۰ هزار تومان گران شد

اما این شرایط را در بازار سکه نیز شاهد بودیم، به طوری که در طول یک هفته گذشته قیمت هر قطعه سکه امامی با رشد ۳۷۰ هزار تومانی مواجه شد.

روند بازار نشان می‌دهد که سکه امامی ابتدای هفته گذشته را در کانال ۱۵ میلیون قرار داشت و در ابتدای معاملات، با قیمت ۱۵ میلیون و ۹۵۵ هزار تومان به فروش می‌رفت.

به این ترتیب، بازار ۲۲ آبان‌ماه وارد کانال ۱۶ میلیون تومان شد و ۲۵ آبان‌ماه در نقطه اوج قرار گرفت و با قیمت ۱۶ میلیون و ۴۰۱ هزار تومان به فروش رفت. اما پس از آن روند بازار نزولی شد و در پایان معاملات هفته، قیمت سکه امامی به حدود ۱۶ میلیون و ۳۲۵ هزار تومان رسید.