مکزیک و لهستان از ساعت ۱۹:۳۰ به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

تقسیم امتیازات بین لهستان و مکزیک / عربستان صدرنشین شد

کلانشهر: در دیدار نخست مرحله گروهی گروه C جام جهانی قطر، دو تیم ملی فوتبال مکزیک و لهستان برابر هم به میدان رفتند که گزارش زنده این دیدار را در زیر می‌خوانید:

مکزیک صفر  - لهستان صفر
داور: کریس بث (استرالیا)
ورزشگاه: استادیوم دوحه
گل: -
کارت زرد: خورخه سانچس و هکتور مورنو (مکزیک)، فرانکوفسکی (لهستان)
کارت قرمز : -

 

ترکیب مکزیک: گیرمو اوچوآ، سسار مونتس، هکتور مورنو، خورخه سانچس، خسوس گایاردو، ادسون آلوارس، هکتور هررا(۷۱- کارلوس رودریگس)، لوییس چاوس، الکسیس وگا (۸۴- اوریل آنتونا)، هنری مارتین (۷۱- رائول خیمنس) و هروینگ لوسانو.

ترکیب لهستان: وویزچک شزنی (دروازه‌بان)، بارتوش برژینسکی، کمیل گیلیک، یاکوب کیویور، متی کش، یاکوب کامینسکی، گرگور کرچوویاک، سباستین ژیمانسکی(۷۲- فرانکوفسکی)، پیوتر زیلینسکی (۸۸- آرکادیوش میلیک)، نیکولا زالفسکی(۴۵- کریستین بیلیک) و روبرت لواندوفسکی.

نیمه نخست

ساعت ۱۹:۳۰ بازی با سوت داور آغاز شد.

در ۱۵ دقیقه ابتدایی مکزیک بهتر از حریف بازی کرد اما فرصت جدی روی دروازه‌ها به وجود نیامد. در ادامه حملات مکزیک، این تیم می‌توانست در دقیقه ۲۷ به گل برسد اما ضربه سر وگا روی ارسال لوسانو از کنار دروازه شزنی به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

بازی در نیمه نخست به قدری کم موقعیت بود که دروازه‌بان‌ها واکنش تاثیرگذاری نداشتند و بازی با تساوی بدون گل در نیمه نخست پایان یافت.

نیمه دوم

بازی را لهستانی‌ها شروع کردند و یاران لواندفسکی کار را هجومی آغاز کردند. سرانجام هم روی حرکت لواندوفسکی، هکتور مورنو پیراهن کاپیتان لهستان را کشید تا داور با کمک VAR پنالتی اعلام کند. لواندوفسکی پشت توپ قرار گرفت اما ضربه لواندوفسکی را اوچوآ مهار کرد و مانع گلزنی لهستان شد.

در ادامه این مکزیک بود که توپ و میدان را در اختیار گرفت و در دقیقه ۶۴ می‌توانست دروازه لهستان را باز کند اما شزنی مانع از این کار شد. شوت ادسون آلوارس با تاثیرگذاری وگا تغییر مسیر داد اما شزنی باز هم مانع گلزنی وی شد.

حملات مکزیک ادامه پیدا کرد اما بی‌دقتی مهاجمان این تیم از جمله وگا مانع از گلزنی سبرپوشان شد. در ۱۰ دقیقه پایانی لهستانی‌ها سعی در باز کردن دروازه اوچوآ داشتند اما دفاع مستحکم مکزیک مانع این اتفاق شد. داور برای این دیدار ۷ دقیقه وقت اضافه اعلام کرد.

در این ۷ دقیقه اتفاقی رخ نداد و تلاش‌های دو تیم برای باز کردن دروازه یکدیگر فایده نداشت تا دومین تساوی بدون گل و متوالی جام جهانی ۲۰۲۲ رقم بخورد.

در جدول این گروه، عربستان با ۳ امتیاز صدرنشین است و لهستان و مکزیک با یک و آرژانتین بدون امتیاز در رده‌های دوم تا چهارم قرار دارند.

نظر شما:

security code