مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: حریق اراضی جنگلی شمام رستم آباد شهرستان رودبار شامگاه گذشته به طور کامل مهار شد و هم اکنون حریقی در هیچ نقطه‌ای از استان نداریم.

آتش‌سوزی‌ اراضی جنگلهای رودبار گیلان کامل مهار شد
کلانشهر:میرحامد اختری افزود: حریق در اراضی جنگلی شهرستان رودبار در مدت پنج روز بارها مهار و خاموش می شد اما به دلیل شدت وزش باد گرم دوباره شاهد شعله‌وری آتش در این اراضی بودیم.

وی بیان داشت: در اطفاء حریق در اراضی جنگلی شهرستان رودبار علاوه بر نیروهای حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، نیروهای هلال احمر، سپاه، بسیج، محلی و سازمان های مردم نهاد مشارکت کردند.

این مسئول عنوان کرد: ۲ فروند از بالگردهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران نیز طی ۲ روز گذشته برای اطفاء کامل حریق در اراضی جنگلی شهرستان رودبار حضور داشتند.

 

وی با بیان اینکه در این مدت بین ۳۰ تا ۴۰ هکتار از جنگل های شهرستان رودبار طعمه حریق شد، اضافه کرد: حریق در این مناطق نقطه‌ای و سطحی بوده و به تنه درختان آسیب جدی نرسیده است.

وی با اشاره به نقش عامل انسانی در حریق جنگل‌ها و تاکید بر اینکه همه باید در حفظ این منابع طبیعی همکاری کنند، گفت: هم استانی‌ها و گردشگران برای حفاظت از جنگل ها باید از روشن‌کردن آتش در جنگل خودداری کنند و در صورت اقدام به این کار از خاموش شدن آن اطمینان حاصل نمایند.

استان گیلان به عنوان خطه سرسبز کشور دارای ۵۶۵ هزار هکتار جنگل و ۲۲۴ هزار هکتار مرتع است.