در پی حمله سایبری به خبرگزاری فارس و انتشار بخش قابل توجهی از اطلاعات شخصی خبرنگاران و کارکنان این مجموعه، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران به دادسرای عمومی و انقلاب تهران ماموریت داد تا با تشکیل کارگروهی تخصصی متشکل از کارشناسان فنی و ضابطان ذی‌ربط نسبت به بررسی ابعاد این موضوع اقدام کند.

دستور رییس کل دادگسترى تهران درباره انتشار اطلاعات خبرنگاران خبرگزارى فارس
کلانشهر : پس از حمله سایبری به خبرگزاری فارس و انتشار بخش قابل توجهی از اطلاعات شخصی خبرنگاران و کارکنان این مجموعه، رئیس کل دادگستری استان تهران دستور بررسی این موضوع را صادر کرد.

به گزارش رسانه و ارتباطات دادگستری کل استان تهران،  «در پی حمله سایبری به خبرگزاری فارس و انتشار بخش قابل توجهی از اطلاعات شخصی خبرنگاران و کارکنان این مجموعه، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران به دادسرای عمومی و انقلاب تهران ماموریت داد تا با تشکیل کارگروهی تخصصی متشکل از کارشناسان فنی و ضابطان ذی‌ربط نسبت به بررسی ابعاد این موضوع اقدام کند.»

رئیس کل دادگستری استان تهران تاکید کرده در صورت احراز هرگونه قصور یا تقصیر از سوی اشخاص نیز اقدامات قانونی لازم صورت گیرد.

 

القاصی همچنین از دادسرای عمومی و انقلاب تهران خواست تا با بهره‌گیری از ظرفیت ضابطین تخصصی و به‌طور ویژه پلیس فتا، از هر گونه سواستفاده احتمالی از اطلاعات خبرنگاران و کارکنان این مجموعه پیشگیری به‌عمل آید.

جمعه شب خبرگزاری فارس تحت حملات سایبری از سوی گروه هکری با نام «بلک‌ریوارد» قرار گرفت. پس از اعلام این خبر و از کار افتادن سایت این خبرگزاری، گروه فنی «فارس» در بیانیه‌ای این حمله سایبری را «عملیات پیچیده» توصیف کرد. در این بیانیه آمده بود: «بررسی تمام این ماشین‌ها و سرورها و رفع آلودگی‌های احتمالی زمان‌بر است و ممکن است برخی سرویس‌های خبرگزاری را چند روزی  با مشکل مواجه کند؛ در حمله اخیر هکرها فقط توانسته‌اند اطلاعات و اخبار روز جمعه را از بین ببرند و سایر اطلاعات و دیتابیس‌های خبرگزاری در دسترس است.»

فارس همچنین خبرهایی مبنی بر «حذف ۲۵۰ ترابایت اطلاعات» و همچنین انتشار فیلم «دوربین مدار بسته»، را تکذیب کرده و گفت که «مربوط به خبرگزاری فارس نیست.»