مسمومیت ۱۸ دانش آموز در قم


۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۸:۳۷ | کد خبر: ۲۸۵۱۴ چاپ

امروز چهارشنبه ۱۸ نفر از دانش آموزان دختر یکی از هنرستان های قم، با علائم مسمومیت به بیمارستان ولی عصر این شهر منتقل و تحت درمان قرار گرفتند.

مسمومیت ۱۸ دانش آموز در قم
کلانشهر: پیش از ظهر امروز ۹ آذرماه، ۱۸ نفر از دانش آموزان دختر یکی از هنرستان های قم دچار علائم بی حالی و سرگیجه شدند که در ساعت ۱۲ توسط اورژانس به بیمارستان ولی عصر قم منتقل شدند.

عبدالله صادقخانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قم در گفتگو با خبرنگاران در این رابطه گفت: برابر نظر پزشکان وضعیت عمومی تمامی دانش آموزان خوب است و فقط ۲ نفر از دانش آموزان به دلیل داشتن بیماری های زمینه ای تحت مراقبت های بیشتر پزشکی هستند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قم در پاسخ به این سوال که علت بدحالی دانش آموزان چه چیزی بوده است، گفت : علت اولیه براساس نظر پزشکان و علائم بالینی، مسمومیت این دانش آموزان بوده که در حال بررسی بیشتر موضوع هستیم.

 

به گزارش ایسنا، در همین رابطه دکتر محبی سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت : در تماس با اورژانس در خصوص بیماری تعدادی از دانش اموزان بلافاصله اورژانس به هنرستان اعزام شدند.

وی افزود: هجده دانش اموز دچار مسمومیت شده بودند که با چند دستگاه امبولانس به یکی از مراکز درمانی قم منتقل کردند.

دکتر محبی افزود: بعد از درمان اولیه شانزده نفر بهبودی نسبی به دست آوردند و دو دانش آموز به دلیل بیماری آسم در حال حاضر کمی دچار بیحالی و ضعف هستند.

گفتنی است بر اساس گفته مدیران علوم پزشکی قم، نمونه برداری های اولیه انجام شده است و بعد از جواب این آزمایشها علت دقیق این مسمومیت اعلام خواهد شد.

نظر شما:

security code