ادعای رسانه های عربی:

کی‌روش از تیم ملی جدا شد


۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۲۱:۳۲ | کد خبر: ۲۸۵۱۸ چاپ

 بسیاری از رسانه های عربی خبر دادند که کارلوس کی روش از تیم ملی ایران جدا شده است.

کی‌روش از تیم ملی جدا شد

کلانشهر: تیم ملی بیش از هر زمان دیگری به صعود از دور گروهی جام جهانی نزدیک شده بود. کسب نتیجه تساوی برابر آمریکا، بلیت حضور ملی پوشان در مرحله یک هشتم نهایی را امضا می کرد، ولی این اتفاق رخ نداد تا پس از شکست مقابل ایالات متحده، ایران به مانند تمامی جام های جهانی قبلی، از صعود بازبماند.

 

 

با روی کار آمدن مهدی تاج در فدراسیون فوتبال، او در تصمیم مهم و ریسک پذیری، دراگان اسکوچیچ را از هدایت تیم ملی برکنار کرد تا کارلوس کی روش که نتوانسته بود با کلمبیا و مصر به جام جهانی صعود کند، روی نیمکت ایران نشسته و ملی پوشان را در قطر هدایت کند.

 

در همان نشست خبری که تاج پس از انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون برگزار کرد، به درستی مشخص نشد که مدت زمان قرارداد کی روش تا چه زمانی است. سپس اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه قرارداد کی روش چهار ماهه و تا پایان جام جهانی است اما رئیس فدراسیون اعلام کرد چنانچه شرایط مهیا شود، ممکن است مربی پرتغالی تا جام ملت های آسیا نیز هدایت ایران را در اختیار داشته باشد.

 

پس از شکست برابر انگلیس و پیروزی مقابل ولز، تیم ملی امید زیادی داشت تا بتواند از مرحله گروهی صعود کند. رویایی که با شکست برابر آمریکا نیمه تمام ماند. امروز بود که سرمربی پرتغالی پستی را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت: من به شما افتخار می کنم و یک بار دیگر در داخل و خارج از زمین فوق العاده بودید. این یک افتخار بود که بخشی از این خانواده فوتبال بودم. برای همه شما آرزوی شادی، آرامش، موفقیت و سلامتی دارم. خیلی ممنون.

 

حالا و پس از این واکنش کی روش، بسیاری از رسانه های عربی از جدایی سرمربی پرتغالی می دهند. صفحه معروف «قناة أبوظبی الریاضیة» که متعلق به شبکه ابوظبی کشور امارات است، در خبری نوشت بعد از ترک جام جهانی، فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که کارلوس کی روش سرمربی این تیم پس از پایان قرارداد کوتاه مدتش از تیم ملی ایران جدا می شود.

این در شرایطی است که فدراسیون فوتبال هنوز هیچ خبر رسمی در این زمینه منتشر نکرده است. انتشار خبر جدایی کی روش در صفحه رسمی شبکه ابوظبی امارات باعث بازتاب گسترده در شبکه های اجتماعی عربی شد. خیل عظیمی از رسانه های مصری نیز خبر جدایی سرمربی پرتغالی تیم ملی را پوشش دادند.

حتی روزنامه استاد الدوحه، معروف ترین روزنامه کشور قطر نیز به این موضوع پرداخت و از قول فدراسیون فوتبال نوشت که کی روش تیم ملی را ترک کرده است.

محمد الجزار خبرنگار روزنامه الوطن که در خبرگزاری DPA آلمان نیز مشغول فعالیت است، با ارسال توییتی در صفحه شخصی خود، نوشت که کی روش از تیم ملی ایران جدا شده است.

به هر شکل و در شرایطی که فضای مجازی کشورهای عربی مملو از خبر جدایی سرمربی پرتغالی است، باید دید واکنش فدراسیون نسبت به این موضوع چه خواهد بود.

 

نظر شما:

security code