هیات نظارت بر مطبوعات اعلام کرد

 رسانه‌ها هنگام انتشار محتوا، حدود قانونی حجاب و عفاف را رعایت کنند


۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۵:۳۶ | کد خبر: ۲۸۵۵۳ چاپ

هیات نظارت بر مطبوعات تاکید کرده است، رسانه‌ها از انتشار و بازنشر محتواهای نوشتاری و تصویری مغایر با ارزش ها و هنجارهای اجتماعی حجاب و عفاف پرهیز کنند.

 رسانه‌ها هنگام انتشار محتوا، حدود قانونی حجاب و عفاف را رعایت کنند
کلانشهر: به گزارش معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،هیات نظارت بر مطبوعات، ضمن قدردانی از تعاملات و همکاری رسانه های کشور در ایجاد هم افزایی رسانه ای، رعایت و پاسداشت ارزش های مذهبی و هنجارهای فرهنگی و اجرای توصیه نامه های این هیات، تاکید کرده است، هم چنان انتظار می رود که مدیران رسانه های کشور به رغم تعلقات و گرایش های متنوع سیاسی در انتشار یا بازنشر محتواهای خبری و تحلیلی، نسبت به حفظ حرمت حجاب و عفاف و رعایت ارزش های مذهبی و اجتماعی توجه ویژه نمایند و از انعکاس اخبار و تصاویر هنجارشکنانه و مغایر با اصول اخلاقی جامعه، پرهیز کنند.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، اعضای این هیات در آخرین نشست خود با تاکید بر نقش موثر رسانه ها در تقویت و بزرگداشت ارزش ها و باورهای مذهبی، بر ضرورت رعایت این مهم در انواع تولیدات رسانه‌ای تاکید کردند.
هفته گذشته هیات نظارت بر مطبوعات با انتشار و ابلاغ توصیه نامه در صفحه کاربری مدیران محترم روزنامه ها و خبرگزاری های کشور، رسانه ها را به رعایت و توجه لازم در این موضوع دعوت کرده بود.
قانون مطبوعات به ویژه بندهای 2 و 10 ماده 6، بر رعایت مراتب فوق با عنوان حدود مطبوعات تصریح شده و انتظار می‌رود مدیران محترم رسانه نسبت به رعایت چارچوب‌های قانونی فوق الذکر، اهتمام شایسته و بایسته معمول فرمایند.

نظر شما:

security code