نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس عنوان کرد

انتظار ۳۵ ساله برای بازگشایی محور بازکیاگوراب - سیاهکل


۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۷:۳۶ | کد خبر: ۲۸۶۲۳ چاپ

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس، با اشاره به تخصیص ۹۰ میلیارد تومانی به پروژه جاده سیاهکل - دیلمان، بیان کرد: محور بازکیاگوراب - سیاهکل نیز با اعتبار ۲۷۰ میلیارد تومانی اجرایی می شود که مردم لاهیجان و سیاهکل ۳۵ سال منتظر آن هستند و گلوگاه ترافیکی این دو شهرستان را برطرف می‌کند.

انتظار ۳۵ ساله برای بازگشایی محور بازکیاگوراب - سیاهکل
کلانشهر : رسول فرخی، با اشاره به اتحاد و همراهی نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی جهت پیگیری پروژه‌های ملی استان، اظهار کرد: آزادراه، راه آهن، بیمارستان‌ها، زباله سراوان و رودخانه‌های رشت از جمله پروژه‌های ملی گیلان است که همه نمایندگان پیگیر آن هستند و مردم به زودی اثرات آن را می‌بینند.

وی در ادامه به وضعیت بهداشت و درمان دو شهرستان لاهیجان و سیاهکل اشاره کرد و افزود: بخشی از مشکلات بیمارستان پیروز لاهیجان را از طریق ارتش حل کردیم و بیمارستان سیدالشهدای لاهیجان نیز در دو طبقه در حال انجام است.

نماینده شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی تلویزیونی،با بیان اینکه ساخت بیمارستان قدیمی ۲۲ آبان لاهیجان نیز در دستور کار است، تصریح کرد:کلینیک تخصصی شهرستان لاهیجان به زودی به بهره برداری می رسد که به سونوگرافی و آندوسکوپی و کلونوسکوپی تجهیز شده؛ برای درمانگاه سیاهکل هم دیالیز و سونوگرافی را فعال کردیم.

 

فرخی بیمارستان غدیر سیاهکل را  قابل افتتاح دانست و متذکر شد:به دنبال راه اندازی اتاق عمل در این بیمارستان هستیم، اما درباره تامین پزشکان متخصص به وزیر بهداشت تذکر دادم و لذا در حال حاضر از پزشکان بیمارستان کوثر آستانه و پیروز لاهیجان برای همپوشانی بیمارستان غدیر استفاده می شود.

وی با بیان اینکه مرکز بهداشت دیلمان به بیمارستان محلی تبدیل می شود، گفت:به زودی شاهد تسریع در انجام امور بهداشت و درمان سیاهکل خواهیم بود.

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس در ادامه از پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه ملی میدان گیل لاهیجان خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین ۱۰ روستای در شهرستان لاهیجان و ۱۰ روستا در شهرستان سیاهکل را آسفالت کردیم که خوشبختانه ۲۵ درصد مشکلات مردم حل شد. برای هر یک از ۴۳۰ روستای حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل نیز یک خدمت اجرایی می شود.

وی با اشاره به تخصیص ۹۰ میلیارد تومانی به پروژه جاده سیاهکل - دیلمان، بیان کرد: محور بازکیاگوراب - سیاهکل نیز با اعتبار ۲۷۰ میلیارد تومانی اجرایی می شود که مردم لاهیجان و سیاهکل ۳۵ سال منتظر آن هستند و گلوگاه ترافیکی این دو شهرستان را برطرف می کند.

فرخی محور سیاهکل - کلیشم - دیلمان را راه ابریشم دانست و اضافه کرد: برای این پروژه بودجه ملی گرفتیم؛ همچنین برای آسفالت تمام راه های فرعی لاهیجان و سیاهکل از طریق ملی اقدام خواهیم کرد.

وی با اشاره به احداث اولین گلخانه شیشه ای ایران در دیسام سیاهکل،گفت:این پروژه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای ۸۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد و سال آینده شاهد فعالیت آن خواهیم بود.

نماینده لاهیجان و سیاهکل با اشاره به رفع مشکل آب زراعی شرق گیلان طی سال جاری به صورت موقت، عنوان کرد: از طریق ماده ۲۳ پیگیر سد دیلمان هستیم و ۲۵ میلیارد تومان اعتبار ملی تخصیص یافته و مشکل آب زراعی شهرستان سیاهکل را تا ۱۰۰ سال آینده حل می کند.

فرخی با بیان اینکه شهرستان سیاهکل به دو سد نیاز دارد، اضافه کرد: در حال حاضر چهار و نیم میلیارد تومان اعتبار مطالعاتی این سدها را گرفتم تا بتوانیم مشکل آب زراعی سیاهکل و لاهیجان و حتی لنگرود را حل کنیم.

وی با اشاره به اتمام رینگ آب شرب دور شهر لاهیجان و استفاده از اعتبارات تهاتر نفت برای فاضلاب، تاکید کرد: شهرستان سیاهکل هم در حوزه آب شرب از اعتبارات محرومیت زدایی بهره خواهد بود و برای حل مشکل فاضلاب درخواست تسهیلات ۱۰۰ میلیارد تومانی از بانک کردیم.