قابل توجه وزیر ارتباطات و دستگاههای نظارتی گیلان؛

عدم دسترسی بیش از ۷۰۰ مشترک مخابرات رشت به تلفن ثابت به دلیل استفاده از سوئیچ های ضعیف


۱۳۹۸/۰۵/۰۱ - ۱۴:۱۰ | کد خبر: ۲۸۶۴ چاپ
عدم دسترسی بیش از ۷۰۰ مشترک مخابرات رشت به تلفن ثابت به دلیل استفاده از سوئیچ های ضعیف

شنیده می شود مخابرات گیلان با آوردن سوئیچ های بسیار ضعیف کافو نوری از استانهای دیگر و استفاده از این سوئیچ ها در برخی از مراکز شهر رشت موجب شده تا بسیاری از مشترکین رشت از صبح امروز سه شنبه اول مرداد، شاهد قطعی دائم تلفنهای مرکز ۷۲۲ (pc) شهر رشت باشند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از گیل خبر، در پی ضعف فاحش سرعت اینترنت آشنای اول در شهر رشت و عدم آنتن دهی تلفن همراه در بسیاری از نقاط مهم سطح شهر همانند بلوار گیلان که گلایه بسیاری از مشترکین را در فضای مجازی به همراه داشته است، شنیده می شود مخابرات گیلان با آوردن سوئیچ های بسیار ضعیف کافو نوری از استانهای دیگر و استفاده از این سوئیچ ها در برخی از مراکز شهر رشت موجب شده تا بسیاری از مشترکین رشت از صبح امروز سه شنبه اول مرداد، شاهد قطعی دائم تلفنهای مرکز ۷۲۲ (pc) شهر رشت باشند.
با توجه به ضعف این نوع از کافوها که تا کنون در گیلان از آنها استفاده نشده بود،خوب است مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و مهندس صدری مدیرعامل مخابرات ایران و دستگاههای نظارتی استان گیلان در مورد دلیل و مسائل پشت پرده احتمالی از ورود و استفاده از این نوع تجهیزات در گیلان تحقیقات لازم را بعمل آورند.
شاهکار مخابرات گیلان موجب شده تا قطعی سوئیچ باعث عدم دسترسی بیش از ۷۰۰ شماره مشترکین شهر رشت گردد و تا این لحظه هیچ جواب قانع کننده ای از سوی مسئولان ذیربط مخابرات گیلان به این شهروندان ارائه نشده است.
گفتنی است پس از روی کار آمدن مدیرعامل غیر بومی مخابرات گیلان،بسیاری از مولفه های مخابراتی استان ظاهرا نه تنها روند رو به رشد دوران قبل از مدیریت ایشان را طی نکرده که متاسفانه شاهد افت و ضعف در بسیاری از آنها در طول این دوره بوده ایم.