کیت میدلتون همسر شاهزاده ویلیام، گردنبند زمرد پرنسس دایانا را با لباس سبز رنگی که البته کرایه‌ای است، «ست» کرد. به باور ناظران، او با این کار به پایدارترین شکل ممکن به مادر شوهر مرحوم خود، پرنسس دایانا ادای احترام کرد.

لباس کرایه ای و گردنبند دایانا برای حفظ محیط زیست
کلانشهر: در تاریخ دوم دسامبر شاهزاده و پرنسس ولز، تور سه روزه خود را در بوستون با شرکت دومین جایزه سالانه «Earth shot» به پایان رساندند.

 جایزه «Earth shot» که توسط شاهزاده ویلیام، ایجاد شده‌ است، به افرادی تعلق می‌گیرد که باعث پیشرفت چشمگیر در راستای حفظ محیط‌زیست شده و به حل چالش‌های محیط زیستی کمک می‌کنند. این رویداد امسال در بوستون برگزار شد. کیت میدلتون با رعایت قوانین لباس پوشیدن به سبک «مد پایدار»، یک لباس سبز به قیمت ۷۴ پوند (۹۰ دلار) از پلتفرم آنلاین HURR  از Solace London اجاره کرد. سال گذشته نیز او یک لباس از مجموعه الکساندر مککوئین را که برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ پوشیده بود، پوشید.

مفهوم مد پایدار در طراحی، به پایداری منابع زیست محیطی اشاره دارد و یک سبک خاص از طراحی را ارائه می­‌دهد که بر پایه مبانی اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی بنا شده است. در حالی که احتمالاً لباس سبز رنگ او در این مراسم دیده می‌شد، این گرنبند زمردی و الماسی کیت میدلتون بود که جلوه‌گر واقعی بود. این گردنبند یکی از به یاد ماندنی‌ترین جواهرات پرنسس دایانا است. این گردنبند در ابتدا توسط زنان هندی در سال ۱۹۱۱ به ملکه مری  اهدا شد. او نیز این گردنبند را در مراسم عروسی دایانا با شاهزاده چارلز  در سال ۱۹۸۱ به دایانا هدیه داد.

 

 این گردنبند، اکسسوری مورد علاقه دایانا  بودکه یکبار در تور استرالیا در سال ۱۹۸۵ آن را به عنوان پیشانی بند روی پیشانی خود قرار داد.

 ویلیام طی سخنانی در مراسم «Earth shot» گفت: من معتقدم که راه‌حل‌هایی  که امروز دیدید ثابت می‌کند که ما می‌توانیم بربزرگترین چالش‌های سیاره خود غلبه کنیم و با حمایت و گسترش آنها می‌توانیم آینده خود را تغییر دهیم.

 تعهد به پایداری در این مراسم تقریباً در همه جنبه‌های این مراسم مورد توجه قرار گرفت. برای اینکه این مراسم تا حد امکان سازگار با محیط زیست باشد، تمام غذاهایی که سرو شد گیاهی بود و پلاستیک یکبار مصرف نیز ممنوع بود. همچنین مهمانان با وسایل نقلیه الکتریکی یا هیبریدی به محل برگزاری منتقل شدند. 

 در همین حال، فرش سبز بازیافتی - که قبلاً در مراسم افتتاحیه جوایز لندن در سال گذشته مورد استفاده قرار گرفته بود - با گیاهانی که در ۱۰۰ مایلی محل برگزاری مراسم رشد کرده بودند تزئین شده بود که پس از این رویداد درخشان به سازمان‌های اجتماعی اهدا شد.

 رامی ملک، بازیگر آمریکایی حاضر در این مراسم در گفتگو با سی‌ان‌ان از ویلیام برای برگزاری این مراسم و ایجاد رویکرد مثبت برای مقابله با بحران آب و هوایی قدردانی کرد.

نظر شما:

security code