مردی که 20سال قبل در جریان جنایتی هولناک 5عضو خانواده‌اش را به قتل رسانده و به خارج از کشور گریخته بود در شرایطی که به‌طور مخفیانه به ایران بازگشته و در روستایی زندگی می‌کرد دستگیر شد.

 دستگیری قاتل ۵ عضو یک خانواده ۲۰ سال پس از جنایت
کلانشهر:این جنایت هولناک بهمن‌ماه سال 81در شهرستان رامسر اتفاق افتاد و در جریان آن زنی همراه با 3دخترش و یک جنین 6ماهه با ضربات چاقو به قتل رسید. این جنایت در یک ویلا اتفاق افتاده بود و آنطور که شواهد نشان می‌داد عامل جنایت یکی از اعضای خانواده بود. آنها اهل استان هرمزگان بودند که برای تفریح به رامسر رفته و ویلا را برای چند روز اجاره کرده بودند اما در دومین روز از اقامت‌شان این جنایت رخ داد. از همان روز تحقیقات برای دستگیری قاتل آغاز شد اما او به مکان نامعلومی گریخته بود و هیچ‌کس از مخفیگاهش اطلاعی نداشت. مدتی بعد بود که کارآگاهان پلیس به اطلاعاتی دست پیدا کردند که نشان می‌داد عامل جنایت به خارج از کشور گریخته است.
با گذشت 20سال از این حادثه تلخ مأموران به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد قاتل فراری اخیرا به کشور بازگشته و در یکی از روستاهای منطقه سیریک واقع در استان هرمزگان به‌طور مخفیانه زندگی می‌کند. به این ترتیب او در عملیاتی ضربتی پس از 20سال فرار دستگیر شد.
سردار غلامرضا جعفری، فرمانده انتظامی استان هرمزگان درباره این پرونده گفت: کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی استان در پی دریافت دستوری از دادگاه کیفری استان هرمزگان مبنی بر قتل 5نفر شامل یک مادر به همراه 3نفر از دخترانش و یک جنین 6ماهه در شهرستان رامسر در بهمن ماه سال1381و متواری شدن قاتل به خارج از کشور، موضوع را به‌صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.
او ادامه داد: در بررسی و تحقیقات اولیه صورت گرفته مشخص شد، مقتولان مشکلات اخلاقی داشته‌اند و این موضوع حساسیت خانواده و اطرافیان را برانگیخته بود؛ طوری که آنها نقشه قتل اعضای خانواده را کشیدند. طبق این نقشه متهم اعضای خانواده را برای تفریح و گشت و‌گذار به رامسر برد و در آنجا آنها را به قتل رساند.
سردار جعفری ادامه داد: متهم ویلایی را در رامسر اجاره کرده بود که در روز دوم حضورشان در 2مرحله جداگانه با ضربات متعدد چاقو جان مقتولان را گرفت و پس از مخفی کردن اجساد متواری شد.
فرمانده انتظامی استان هرمزگان در ادامه گفت: متهم در بازجویی‌های اولیه به قتل‌هایی که 20سال قبل مرتکب شده بود اعتراف کرد و تعصبات قومی و قبیله‌ای را انگیزه‌اش از این کار اعلام کرد. به‌گفته وی متهم در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات در این‌باره ادامه دارد.

نظر شما:

security code