رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اینکه روز گذشته پزشک متخصص داخلی جهت معاینه لیلا حسین‌زاده به زندان اعزام شد، گفت: در اظهار نظر پزشک اعزامی صراحتاً عنوان شده است که «وی در حال حاضر مشکل حاد گوارشی ندارد».

توضیحات قوه قضاییه درباره وضعیت جسمانی لیلا حسین زاده فعال دانشجویی در زندان
کلانشهر: رئیس کل دادگستری استان فارس از معاینه لیلا حسین‌زاده فعال دانشجویی زندانی در عادل آباد شیراز توسط دو پزشک عمومی و متخصص در دو روز اخیر خبر داد.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه همه مددجویان زندان‌ها طبق مقررات و برنامه زمان بندی مورد معاینه دوره‌ای قرار می‌گیرند، گفت: این مددجو نیز با توجه به اظهارات اولیه خود در بدو ورود به زندان مبنی بر داشتن بیماری و مصرف دارو، به صورت ویژه تحت نظر پزشک داخلی زندان بوده و همه دارو‌های وی تهیه و تحویل شده است.

طی روز‌های اخیر جریان رسانه‌ای وابسته به رسانه‌های معاند به نقل از خانواده لیلا حسین‌زاده از وضعیت بد سلامت بینایی و چشم حسین‌زاده خبر داده بودند که موضوع بلافاصله از سوی دستگاه قضائی استان مورد بررسی قرار گرفته و پس از دریافت گزارش معاینات دوره‌ای این مددجو توسط مقام قضائی که حکایت از سلامت عمومی وی داشت، اما باز هم با دستور این مرجع مجوز اعزام حسین‌زاده برای معاینه چشم پزشکی صادر شده است.

 

در همین رابطه رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: متأسفانه این مددجو علی‌رغم صدور مجوز قضائی جهت اعزام به چشم پزشکی از همکاری سرباز زده است.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اینکه روز گذشته پزشک متخصص داخلی جهت معاینه وی به زندان اعزام شد، گفت: در اظهار نظر پزشک اعزامی صراحتاً عنوان شده است که «وی در حال حاضر مشکل حاد گوارشی ندارد».

حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی تصریح کرد: در نظریه این پزشک بر انجام آزمایشات تخصصی و همچنین ویزیت نامبرده توسط چشم پزشک تأکید شده است که در صورت همکاری مددجو زمینه انجام این موارد بلافاصله فراهم خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس در پایان تاکید کرد وضعیت عمومی این زندانی خوب بوده و مشکل حادی وجود ندارد.