الهام نجف، مادر امیرحسین رحیمی، از آزادی فرزندش با قید وثیقه خبر داد.

فوری/ امیرحسین رحیمی نوجوان ۱۵ ساله با وثیقه آزاد می شود
کلانشهر: الهام نجف، مادر امیرحسین رحیمی که برای نخستین بار این خبر را در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین اعلام می‌کرد، گفت: بعد از چاپ گفت‌وگوی اعتماد (بیشتر بخوانید) درباره امیرحسین و واکنش‌های عمومی، مسئولان قضایی بلافاصله دستور آزادی او را با وثیقه فیش حقوقی صادر کردند.

الهام نجف از همه مردم ایران که این روزها دلسوزانه پیگیر آزادی امیرحسین بودند، تشکر کرد.

گزارش تکمیلی و گفت‌وگو با مادر امیرحسین درباره جزئیات آزادی او به زودی منتشر می‌شود.

 

روز گذشته مادر امیرحسین رحیمی نوجوان 15 ساله که در جریان اعتراضات پس از مرگ مهسا امینی در فردیس کرج دستگیر شده بود از دو ماه تلاش برای آزادی فرزندش با روزنامه اعتماد به گفت وگو نشست. او گفت قاضی وثیقه 500میلیون تومانی برای آزادی‌ فرزندش تعیین کرد که او امکان تامین پول وثیقه را نداشته است.

مادر امیرحسین همچنین تاکید داشت که فرزندش در اعتراضات حضور نداشته و هنگام عبور از خیابان برای بازگشت به خانه و در میانه شلوغی ها بازداشت شد.

روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان البرز درباره آخرین وضعیت پرونده امیرحسین رحیمی اعلام کرد: پرونده پس از تکمیل تحقیقات، منتهی به صدور قرار جلب دادرسی و کیفرخواست شده و جهت رسیدگی به دادگاه اطفال و نوجوانان ارجاع شده است. دادگاه با توجه به تکمیل تحقیقات مقدماتی در دادسرا، ضمن تعیین وقت رسیدگی، با اخذ تامین متناسب دستور آزادی را صادر کرد و متهم در حال حاضر آزاد شده است.