ریل کالایی نیست که اصلا شکست در آن رخ نداد و ریل اروپایی هم دچار شکست می‌شود و شکستگی ریل فی النفسه ضعف تلقی نمی‌شود.

 شکست ریل غیر طبیعی نیست/ ریل اروپایی هم می‌شکند
کلانشهر:عباس خطیبی در نشست خبری نمایشگاه حمل و نقل با بیان اینکه تمام پروژه‌های ریلی کشور با ریل ملی ریل‌گذاری می‌شوند، اظهار داشت: به جرات می‌توان گفت اگر ریل ملی نبود ساخت پروژه‌های ریلی امروز متوقف می‌شد. از ابتدای ساخت ریل ملی تا به امروز ٧٠ هزار تن ریل ملی خریداری شده و در این ۴ سال مشکلی نداشتیم .

وی درباره اعلام شکست ریل ملی در یکی از پروژه‌های ریلی تاکید کرد: انتظار می‌رفت ذوب آهن درباره این موضوع پاسخ دهند اما باید توجه داشت که ریل کالایی نیست که اصلا شکست در آن رخ نداد و ریل اروپایی هم دچار شکست می‌شود و شکستگی ریل فی النفسه ضعف تلقی نمی‌شود.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ادامه داد: سخت‌ترین استانداردها را برای ذوب آهن برای ریل ملی در نظر گرفتیم و از این مجموعه تعهد گرفتیم که تا ۵ سال در هر منطقه ای ریل ملی دچار شکست شد بدون هزینه ریل جایگزین را در محل نصب کنند .

 

خطیبی با تاکید بر اینکه از ٧٠ هزار تن مورد استفاده تنها یک مورد شکست رخ داده که این موضوع هم غیرطبیعی نیست و نباید نگران آن باشیم اما در آن خبر شکست ریل هم عده‌ای کم لطفی کردند چراکه آن پروژه هنوز تمام نشده بود و عملیات جوش کاری به اجرا نرسیده بود و در صفحه اتصال، تاج ریل دچار شکست شده بود.

نظر شما:

security code