سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر، رئیس پلیس فتا استان گیلان از دستگیری عامل انتشار تصاویر غیر متعارف با هدف کسب درآمد در اینستاگرام خبر داد و افزود: ضرورت دارد، افراد آگاهی کافی از قوانین فضای مجازی را کسب کنند زیرا برخی از آسیب‌های فضای مجازی غیرقابل جبران است.

دستگیری خانم ۲۱ ساله به دلیل انتشار تصاویر غیر متعارف در گیلان

کلانشهر: رئیس پلیس فتا استان گیلان از دستگیری عامل انتشار تصاویر غیر متعارف با هدف کسب درآمد در اینستاگرام خبر داد.

 

سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر اظهار داشت: در پی رصد و پایش صورت گرفته فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد فردی در گیلان با ایجاد صفحه در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به بارگذاری تصاویر غیر متعارف می‌کند، بلافاصله پیگیری موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

 

وی با اشاره به فعالیت گسترده این صفحه اینستاگرامی گفت: با اقدامات فنی پلیس، گرداننده این صفحه شناسایی و به پلیس فتا احضار شد.

 

رئیس پلیس فتا استان گیلان بیان داشت: خانم ۲۱ ساله در تحقیقات به عمل آمده به فعالیت غیرمجاز و انتشار تصاویر غیر متعارف با هدف کسب درآمد در شبکه اجتماعی اینستاگرام اعتراف کرد و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

 

این مقام انتظامی در پایان‌عدم آگاهی از قوانین رایانه‌ای را یکی از دلایل اصلی این جرم عنوان کرد و افزود: ضرورت دارد، افراد آگاهی کافی از قوانین فضای مجازی را کسب کنند زیرا برخی از آسیب‌های فضای مجازی غیرقابل جبران است.