نظارت بر بازار شب یلدا با جدیت انجام شود


۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۶:۲۷ | کد خبر: ۲۹۳۱۱ چاپ

استاندار گیلان، گفت: جلب رضایت مردم، امری با اهمیت است بویژه آنکه در آستانه شب یلدا برای انجام مرسومات این شب به اقلامی نیاز دارند که باید از بازار تهیه شود و جهت جلوگیری از افزایش قیمت این اقلام باید نظارت بیش از پیش و با جدیت بیشتری انجام شود.

نظارت بر بازار شب یلدا با جدیت انجام شود
کلانشهر:اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک کارگروه تنظیم بازار و کمیته اقدام مشترک بازار گیلان با اشاره به اهمیت نظارت دقیق بر بازار در همه ایام بویژه در آستانه شب یلدا، تاکید کرد: همه دستگاه‌های نظارتی و نهادهای متولی، باید به موضوع تنظیم بازار، ورود جدی داشته باشند تا مردم، با آرامش خاطر کالاهای مورد نیاز خود را تهیه کنند.

وی بر استفاده از ظرفیت بسیج اصناف در امر نظارت بر بازار تاکید کرد و گفت: در فرآیند انجام بازرسی ها بر عرضه مناسبت کالاها مطابق با قیمت مصوب، در صورت مشاهده تخطی از این امر، با فرد یا صنف خاطی، مطابق با قانون برخورد خواهد شد.

نماینده عالی دولت در گیلان، ارتباط مسئولان با مردم در همه بخش ها به ویژه تنظیم بازار، تامین مایحتاج و کالاهای اساسی و در عین حال معیشت و رفاه آنان را از مباحث حائز اهمیت برای دولت برشمرد و گفت: لازم است کنترل و نظارت بر زنجیره تولید تا مصرف بویژه در کالاهای اساسی به نفع مردم و در راستای حمایت از تولید تداوم یابد.

 

عباسی با تصریح اینکه باید زمینه ای فراهم شود تا مردم برای تهیه اقلام، نگرانی نداشته باشند، ادامه داد: جلب رضایت آحاد جامعه، امری با اهمیت است به ویژه آنکه در آستانه شب یلدا، مردم برای انجام رسوم، خریدهایی دارند که بایستی بر بازار، بیش از پیش و باجدیت، نظارت شود.

وی هوشمندسازی فرایندها را گامی در جهت سهولت بخشی جریان خدمات رسانی از سوی دولت دانست و با انتقاد از صفوف طولانی برخی نانوایی ها در مناطق مختلف گیلان، تصریح کرد:  با وجود توزیع مناسب آرد و نیز سهمیه های لازم، تامین انرژی و اجرای طرح هوشمندسازی نانوایی ها، عدم ارائه خدمات مناسب و محصول مرغوب در نانوایی های برخی مناطق استان آن هم در ایام غیرگردشگری، پذیرفتنی نیست.

استاندار گیلان تاکید کرد: باید فرمانداران و دستگاه های نظارتی نسبت به بررسی مشکلات این بخش و حل مساله بصورت جدی اقدام کنند.

در این جلسه که فرمانداران شهرستانهای گیلان به صورت ارتباط تصویری حضور داشتند، اعضای حاضر گزارشی از اقدامات صورت گرفته را ارائه کردند.