مهلت ۱۷روزه پزشکان برای استفاده از کارت خوان

سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: پزشکان تا ۲۳مرداد فرصت دارند تا برای ثبت نام و استفاده از کارتخوان در مطب‌ها ثبت نام کنند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مدیرکل امورمالیاتی گیلان امروز گفت:صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تا ۲۳مرداد فرصت دارند در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی(کارتخوان بانکی) ثبت نام کنند.
جواد انوری افزود: به موجب بند(ی) تبصره ۶ قانون بودجه سال۹۸ و تبصره ۲ ماده۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم، صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها را وزارت بهداشت - درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر کرده است مکلفند پایانه فروشگاهی را نصب، راه اندازی و استفاده کنند.
وی گفت: پزشکان و صاحبان حرف برای ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروشگاهی (کارت‌خوان) به درگاه الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی https://tax.gov.ir مراجعه کنند.
مدیرکل امورمالیاتی گیلان افزود : مودیان با مراجعه به سامانه الکترونیکی مذکور وارد سامانه ثبت نام الکترونیک طرح جامع مالیاتی (کد اقتصادی) شوند و در بخش سایر خدمات با انتخاب گزینه ثبت مشخصات صندوق فروش و حافظه مالیاتی مشخصات پایانه فروشگاهی خود را ثبت کنند.
جواد انوری تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی در راستای مقابله با فرار مالیاتی و در قالب 2بند الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸، پزشکان را ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی و مراکز درمانی را ملزم به پرداخت ۱۰درصد دستمزد پزشکان به حساب سازمان امور مالیاتی کشور بابت علی الحساب مالیات کرد.