سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان عنوان کرد:

برگزاری نخستین جشنواره قصه گویی کتابداران


۱۳۹۷/۱۰/۰۱ - ۱۳:۱۰ | کد خبر: ۲۹۴ چاپ
برگزاری نخستین جشنواره قصه گویی کتابداران

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان ، از برگزاری نخستین دوره جشنواره قصه گویی کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی کشور خبر داد و تصریح کرد: جشنواره مذکور با هدف ترویج فرهنگ قصه‌گویی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، پریسا کرمی در حاشیه آیین افتتاح کتابخانه دبیرستان فرندخت آستارا، از خانواده ها خواست با هدایت فرزندان خود به مطالعه، آنها را از آسیب های مختلف اجتماعی مصون نگاه دارند و اظهار کرد: امروز کتابخانه های عمومی از حالت سنتی خارج شده و به فناوری های نوین روی آورده است.

وی همچنین رشد جمعیت روستایی شهرستان آستارا را عاملی برای ایجاد کتابخانه های عمومی بیشتر در این شهرستان برشمرد و با بیان اینکه روستاهای خشکه دهنه، عباس آباد و عنبران آستارا نیازمند کتابخانه است، افزود: خیرانی که زمین یا ساختمان برای ایجاد کتابخانه دارند، در این کار خیر مشارکت کنند.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، گفت: اعضای کتابخانه های عمومی می توانند با مراجعه به سایت «www.samanpl.ir» از تمام کتابخانه های عمومی در کشور کتاب به امانت دریافت کنند.

این مسئول فرهنگی، همچنین از برگزاری نخستین دوره جشنواره قصه گویی کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی کشور خبر داد و تصریح کرد: جشنواره مذکور با هدف توسعه کمی و کیفی قصه‌گویی، شناسایی کتابداران قصه‌گو، ارزیابی توانمندی آنان و توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی برگزار می شود.

کرمی عنوان کرد: جشنواره قصه گویی کتابداران در موضوعات آزاد، دینی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ادبیات عامه، شاهنامه و قصه گویی با گویش محلی برگزار می شود و داوری آثار در دو حوزه «قصه‌ها» و «قصه‌گویی‌ها» خواهد بود و ارزش‌های ایرانی و اسلامی و پیام متناسب با گروه سنی و فضاسازی متناسب با هدف و حوصله گروه سنی مخاطب از ویژگی های قصه خوب است.

وی اضافه کرد: برگزیدگان مرحله منطقه ای جشنواره در روزهای 25 و 26 دی آثار خود را ارائه خواهند داد و نفرات برتر، طی مراسمی در اردیبهشت 98 معرفی خواهند شد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان یادآور شد: کتابخانه های کشور در قالب استان های هشتگانه جای دارند و استان های گلستان، مازندران، گیلان و قزوین با محوریت استان گیلان در این جشنواره شرکت خواهند کرد.

نظر شما:

security code