پرداخت سود سهام عدالت ۱۴۰۱، از بامداد روز چهارشنبه ۳۰ آذر آغاز شده است. واریز سود از طریق ۱۹ بانک انجام می‌شود و تکمیل پروسه پرداخت سود حدود ۲۴ ساعت زمان می‌برد.

شرط واریز سود سهام عدالت اعلام شد / اگر هنوز برایتان سود سهام عدالت واریز نشده است، بخوانید
کلانشهر:یعنی از بامداد روز چهارشنبه ۳۰ آذر، تا صبح روز پنجشنبه اول دی ۱۴۰۱. گزارش‌های مردمی نشان می‌دهد، بانک آینده، مسکن، تجارت، رفاه و پاسارگاد، بانک‌هایی هستند که تا این ساعت نسبت به واریز سود سهام عدالت مشتریان خود اقدام کرده‌اند.

سود سهام عدالت همیشه به‌صورت سجامی واریز می‌شود و نیاز به مراجعه به مکان خاصی نیست. صاحبان سهام عدالت که سود سهام عدالت سال‌های گذشته را دریافت نکرده‌اند، می‌توانند ابتدا با مراجعه به سایت sahamedalat.ir مشمول بودن خود را چک کنند و ببیند آیا چیزی به اسم سهام عدالت برایشان درنظر گرفته شده است یا نه. در همین سامانه می‌تونید میزان دارایی خود را بررسی کنید و در ادامه وضعیت و رقم سود واریزی احتمالی را زیرنظر بگیرید. همچنین بهتر است یک‌بار شماره شبا بانکی خود را چک کنید تا اگر نیاز به تغییر داشت، با انتخاب گزینه ویرایش شماره شبا، مشکل را برطرف کنید. اگر شماره شبا ندارید یا هنوز در سامانه sejam.ir ثبت‌نام نکرده‌اید، تاخیر در واریز سود به‌خاطر کوتاهی خودتان است. همه این کارها را می‌توان از خانه خودتان و با کمک موبایل یا یک دستگاه کامپیوتر متصل به اینترنت، غیرحضوری انجام داد. فقط مراقب باشید، چون در این روزها، عده‌ای از خدا بی‌خبر با ارسال پیامک تلاش می‌کنند دام پهن کنند و با فیشینگ، اطلاعات بانکی و پول و سرمایه مردم را از چنگشان بیرون بیاورند. برقرار ارتباط با مرکز تماس سپرده‌گذاری مرکزی به شماره ۱۵۶۹ را گزینه آخر در نظر بگیرید.

سود سهام عدالت من چقدر است؟

سود سهام عدالت ۱۴۰۱، براساس عملکرد شرکت‌ها در سال ۱۳۹۹ محاسبه شده است و مقدار آن با توجه به ارزش سبد سهام عدالت هر فرد که به آن پرتفوی سهام عدالت می‌گویند تعیین می‌شود. آن‌هایی که صاحب سبد سهام عدالت با ارزش اسمی ۴۵۲ هزار تومان، ۴۹۲ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومان و یک‌میلیون تومان هستند، رقم متفاوتی را بابت سود سهام عدالت ۱۴۰۱ دریافت می‌کنند. همچنین اگر مشمولان در دوره‌ای که فروش سهام عدالت امکان‌پذیر بود، بخشی از دارایی خود را واگذار کرده باشند، به‌همان نسبت از سود واریزی کاسته می‌شود. اگر می‌خواهید بدانید سود سهام عدالت واریزی برای شما چقدر است، می‌توانید وارد سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت به آدرس sahamedalat.ir شوید و در صفحه اول روی گزینه مشاهده دارایی سهام عدالت کلیک کنید. با وارد کردن کد ملی، برایتان رمز عبور ارسال می‌شود. وقتی وارد سایت شدید، در بخش مشاهده دارایی سهام عدالت میزان ارزش فعلی سبد و جزییات سهم‌ها قابل مشاهده است. در بخش سود واریزی می‌توانید رقم سود در سال‌های گذشته و امسال را مقایسه کنید.

مشاهده سود سهام عدالت چگونه امکان‌پذیر است؟

سود سهام عدالت ۱۴۰۱، به‌شرطی برای مشمولان واریز می‌شود که حتما اطلاعات خود را در سامانه سجام تکمیل کرده باشند. پس اگر به سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت در آدرس sahamedalat.ir وارد شدید، شماره شبا معتبر خود را چک کردید، اما هنوز برایتان سود سهام عدالت واریز نمی‌شود، احتمالا ایراد کار در تکمیل نکردن سجام است.

برای دریافت سود سهام عدالت، وارد سامانه جامع اطلاعات مشتریان بورس، به‌اختصار سجام، در آدرس sejam.ir شوید. خود سامانه راهنمای کاملی از مراحل ثبت‌نام را تدارک دیده که قدم به‌قدم و با زبان ساده موضوع را توضیح می‌دهد. چه برای ثبت‌نام در سامانه سجام و چه برای ورود به سامانه سهام عدالت، داشتن شماره تلفن همراه که حتما به‌نام خودتان ثبت شده، الزامی است. اگر پیام خطا دریافت می‌کنید که به‌طور خلاصه می‌گوید شماره ملی یا سیمکارت به‌اسم خودتان نیست، روی گزینه تغییر شماره تلفن سهام عدالت کلیک کرده و مراحل را ادامه دهید. برخلاف آنچه در پیام پایانی می‌بینید، تغییر شماره تلفن سهام عدالت، الزاما ۴۸ ساعت زمان نمی‌برد.