دیوان عالی کشور با اصلاح خبر پذیرش فرجام خواهی محمد قبادلو از دستگیر شدگان ناآرامی‌های اخیر اعلام کرد که فرجام خواهی این شخص پذیرفته نشده است.اما فرجام خواهی سامان صیدی خواننده رپ پذیرفته شده است

حکم اعدام «محمد قبادلو» تأیید شد/ فرجام خواهی «سامان صیدی» پذیرفته شد
کلانشهر : دیوان‌عالی کشور با انتشار یک اصلاحیه اعلام کرد که فرجام‌خواهی به‌عمل‌آمده در پرونده محمد قبادلو رد شده است و دادنامه نامبرده را کیفری، ابرام کرد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عالی کشور،در پی انتشار خبر پذیرش فرجام‌خواهی دو تن از متهمان اغتشاشات اخیر، اصلاحیه‌ای با عنوان رد فرجام‌خواهی محمد قبادلو صادر شد.

روابط عمومی دیوان‌عالی کشور اعلام کرد: خبر پذیرش فرجام‌خواهی محمد قبادلو یکی از متهمان اغتشاشات اخیر بدین وسیله اصلاح می‌‌شود؛ دیوان‌عالی کشور ضمن رد فرجام‌خواهی به‌عمل‌آمده در پرونده محمد قبادلو، دادنامه نامبرده را مستنداً به شق الف ماده 469 قانون آیین دادرسی کیفری ابرام کرد.

پیش از این مرکز رسانه قوه قضائیه  درباره قبادلو گزارش داده بود: این فرد در اقدامی تروریستی به‌صورت عمد و با قصد جان مأمورین نیروی انتظامی، با خودروی سواری خود به سرعت به مأمورین هجوم برده و در اثر برخورد با آنها، یک پلیس را به شهادت رسانده و تعدادی را نیز مجروح کرده بود. پس از اعترافات صریح خودش مبنی بر ارتکاب جرم در دادگاه و مستندات مستدل موجود در پرونده، به افساد فی‌الارض از طریق جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد، تخریب و اقدام علیه امنیت ملی ‌کشور که منجر به اخلال در نظم عمومی و ناامنی در کشور و وارد کردن خسارت به افراد و اموال عمومی، متهم و به اعدام محکوم شد.(بیشتر بخوانید)

پذیرش فرجام‌خواهی سامان صیدی در دیوان‌عالی کشور
سامان صیدی2 یاسین

همین خبر می افزاید که فرجام‌خواهی سامان صیدی (یاسین) از متهمان اغتشاشات اخیر از سوی دیوان‌عالی کشور پذیرفته شد و با عنایت به نواقص تحقیقاتی و مستنداً به بند 2 شق ب ماده 469 قانون آیین دادرسی کیفری پرونده نامبرده جهت رسیدگی مجدد به همان دادگاه ارجاع شده است.
گفانی است پیش از این تیمور صیدی پدر سامان صیدی متولد 1377 و خواننده رپ خبر داده بود که پسرش به‌ اتهام محاربه از طریق کشیدن سلاح کلت کمری و شلیک سه عدد تیر هوایی به اجتماع و تبانی به‌قصد اقدام علیه امنیت کشور محکوم شده است(بیشتر بخوانید)

نظر شما:

security code