رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان مطرح کرد؛

تولید ۳ میلیون تُن انواع محصولات کشاورزی در گیلان


۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۲۲:۱۹ | کد خبر: ۲۹۶۱۰ چاپ

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی استان در بخش‌های مختلف، گفت: بیش از سه میلیون تُن انواع محصولات کشاورزی در گیلان تولید می‌شود.

تولید ۳ میلیون تُن انواع محصولات کشاورزی در گیلان
کلانشهر: صالح محمدی عصر امروز در نشست شورای کشاورزی استان گیلان، اظهار کرد: گیلان یکی استان‌های مهم و اثرگذار در بخش کشاورزی در کشور است.

وی با اشاره به اثرگذاری کشاورزی در بخش‌های مختلف،افزود: ۵۰ درصد اقتصاد و ۳۰ درصد اشتغال استان گیلان متأثر از کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی استان در بخش‌های مختلف، بیان کرد: بیش از ۳ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در گیلان تولید می‌شود.

محمدی با بیان اینکه برنج ۲۰ میلیون ایرانی در گیلان تأمین می‌شود، گفت: زراعت برنج با ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری و تولید ۷۵۰ هزار تن برنج، محصول اصلی و استراتژیک استان گیلان است.

وی با اشاره به تقویت مکانیزاسیون کشاورزی در گیلان، افزود: کشت و برداشت بخش اعظمی از اراضی شالیکاری به روش مکانیزه صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی برداشت شلتوک در این استان، بیان کرد: در سال جاری با تولید یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن در بخش شلتوک عملکرد مثبت و چشم گیری داشتیم.

محمدی با بیان اینکه در بخش کشت دوم برنامه محور عمل کردیم، گفت:در بخش کشت قراردادی و رعایت الگوی کشت هم اقدامات اثربخشی در گیلان صورت گرفته است.

وی با اشاره به افزایش سطح گلخانه‌ها در گیلان، افزود:با فعالیت‌هایی که صورت گرفت سطح گلخانه‌های گیلان به ۹۸ هکتار رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه کیوی از محصولات ارزآور برای کشور است، گفت: چهارمین تولید کننده کیوی در دنیا هستیم و این ظرفیت در گیلان هم بسیار مشهود است.

محمدی با بیان اینکه کشاورزی در گیلان چهارفصل است،اضافه کرد:در هر فصل گیلان یک محصول کشاورزی دارد و این نشان دهنده ظرفیت‌ها و استعدادهای این استان در این بخش است.

وی از برداشت ۳۵ هزار تن محصول زیتون در گیلان خبر داد و افزود:برای حمایت از باغداران زیتون مقدار ۳۶ تن خرید تضمینی زیتون صورت گرفت.

نظر شما:

security code