انتقادات آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید در دیدار با رئیس مجلس:

متاسفانه چیزی از گرانی و مشکلات مردم کم نشده است/برای دولت دعا می‌کنیم‌ اما از اوضاع ناراضی هستیم


۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۴:۵۲ | کد خبر: ۲۹۶۶۰ چاپ

متاسفانه مردم به لحاظ قدرت خرید دیگر آن توان سابق را ندارند. بیکاری، گرانی کم ارزشی پول ملی این ها اموری هستند که باعث ناراحتی مردم شده است و باید مسئولین امر برای حل این مشکلات و رفع این کمبودها تمام توان و سعی خود را به کار بگیرند.

متاسفانه چیزی از گرانی و مشکلات مردم کم نشده است/برای دولت دعا می‌کنیم‌ اما از اوضاع ناراضی هستیم
کلانشهر: به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با دکتر قالیباف؛ رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت ایام فاطمیه با اشاره به اصول چهارگانه امیر مومنان (علیه السلام) در حکومت داری تصریح کردند: حضرت علی (علیه السلام) به مالک اشتر وظایف مسئولین در اداره کشور اسلامی را این گونه توصیف نمودند: «جبایة خراجها و جهاد عدوها و استصلاح اهلها و عمارة بلادها»؛ یعنی جمع آوری مالیات و نظارت دقیق و صحیح بر بیت المال و استفاده صحیح آن در امور، مبارزه با دشمنان، اصلاح امور مردم و ایجاد زمینه های تربیت و رشد و تعالی برای مردم و آبادی و عمران کشور. این امور باید همواره سرلوحه کارهای مسئولین باشد و از این امور نباید غفلت کرد.

معظم له در ادامه افزودند: منظور از جمهوری اسلامی، یعنی همین مردم، همانطور که امام فرمودند: اصل همین مردم هستند و باید عنایت و توجه شما به همین مردم باشد که همیشه پشتیبان انقلاب و نظام اسلامی هستند. باید نظام ما در رسیدگی به مردم الگویی مناسب در جهان باشد.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی و کم شدن قدرت خرید مردم خاطر نشان کردند: متاسفانه مردم به لحاظ قدرت خرید دیگر آن توان سابق را ندارند. بیکاری، گرانی کم ارزشی پول ملی این ها اموری هستند که باعث ناراحتی مردم شده است و باید مسئولین امر برای حل این مشکلات و رفع این کمبودها تمام توان و سعی خود را به کار بگیرند.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی در ادامه افزودند: متاسفانه پول ملی ما کم ارزش شده و قدرت خرید مردم هم کم است، مردم از ما نتظار دارند که مشکلات و نارسای ها را به گوش مسئولین برسانیم. امیر مومنان (علیه السلام) به مالک اشتر فرمودند:« اللهَ اللهَ فِی الطَّبَقَةِ السُّفْلَی مِنَ الَّذِینَ لاَ حِیلَةَ» باید توجه داشته باشید بیت المال برای مردم است نباید هیچگونه تبعیضی وجود داشته باید تفاوت ها از بین برود و شاهد رفاه و گشایش اقتصادی و ارزانی در سر سفره های مردم باشیم. متاسفانه چیزی از گرانی و مشکلات مردم کم نشده است. در این چند سال چیزی ارزان نشده است، باید با همت مضاعف و برنامه ریزی دقیق مشکلات اقتصادی را حل نمود.


معظم له با اشاره به نقشه ها و توطئه های دشمنان بر علیه نظام مقدس اسلامی افزودند: ما باید آنقدر قوی باشیم که دشمنان جرات نقشه کشی و فکر ضرب زدن به خود راه ندهند. حفظ نظام و یادگارهای امام و پشتیبانی از رهبری از ضروریات است همانگونه که امام و رهبری مکرر در ملاقات هایشان تاکید کرده اند، حل مشکلات اقتصادی مردم و حفظ ارزش های انقلاب و اسلام باید اولیت کار مسئولان باشد حفظ این انقلاب و نظام با حفظ ارزش ها و حل مشکلات مردم میسر است.

این مرجع تقلید تعهد همراه با تخصص را از ضروریات انتصابات مسئولان کشور دانسته و خاطر نشان کردند: مردم از ما گِله مند هستند که چرا مشکلات را به مسئولان انتقال نمی دهیم اما مردم باید بدانند که از مشکلات آنها آگاهیم و آن را بیان می کنیم، ولی متاسفانه انعکاس داده نمی شود.

ایشان گفتند: باید توجه داشت که ما در زمان جنگ به پشتوانه همین مردم در مقابل تمامی دشمنان ایستادیم از این رو عنایت و توجه به این مردم باید سرلوحه تمام کارها باشد امیدوارم در دیدار بعدی این مشکلات حل شده باشد و مردم از اقدامات شما راضی و خوشنود باشند.