دانشگاه علوم پزشکی گیلان تاکید کرده است جهت ارتقاء کیفی و کمی خدمات تصویربرداری با تعرفه دولتی در بیمارستان پورسینا با شرکت دولتی تبسم به توافق رسیده است

دانشگاه علوم پزشکی گیلان واگذاری رادیولوژی بیمارستان پورسینا به بخش خصوصی را تکذیب کرد
کلانشهر : طی روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر واگذاری بخش رادیولوژی بیمارستان پورسینا رشت به بخش خصوصی منتشر شده بود. به دنبال این اخبار صبح امروز هم تعدادی از کارکنان بخش رادیولوژی مرکز آموزشی درمانی پورسینارشت مقابل ساختمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان تجمع کردند و نسبت به چند و چون موضوع و به خطر افتادن احتمالی آینده کاری خود ابراز نگرانی کردند. در همین ارتباط دانشگاه علوم پزشکی گیلان با انتشار توضیحی در وبدا، خصوصی سازی بخش مربوطه را تکذیب کرده و نسبت به چگونگی اجرای واگذاری بخش رادیولوژی به یک شرکت دولتی به نکاتی اشاره کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)،در توضیحات دانشگاه علوم پزشکی گیلان آمده است:سال‌ها است که بیماران مراجعه کننده به بخش تصویربرداری مرکز آموزشی و درمانی پورسینا علیرغم زحمات فراوان پزشکان و پرسنل از کمیت و کیفیت انجام خدمات و ارائه جواب گزارشات تصویربرداری ها ناراضی هستند و از طرفی پزشکان و پرسنل نیز در زمینه عدم دریافتی مناسب علیرغم حجم بالای فعالیت رضایت ندارند لذا دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت برون رفت از این وضعیت اقدام به بهره‌گیری از یک شرکت دولتی نموده است.

شرکت مپنا در راستای مسئولیت اجتماعی خود با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام به تاسیس شرکت دولتی تبسم نموده است که سال‌ها است در زمینه توسعه خدمات تصویربرداری (طراحی، ساخت، تجهیز و بهره برداری و راهبری مرکز تصویر برداری)در بخش دولتی فعالیت دارد.
 
 این شرکت با تجربه چندین ساله خود در بیش از ۳۰ مرکز آموزش درمانی کشور با توجه به توان مالی و تجربیات مدیریتی و فنی خود ضمن افزایش کمی و کیفی خدمات در افزایش کارایی و خدمت رسانی بهتر بخش های تصویربرداری و در نتیجه افزایش رضایتمندی بیماران، پزشکان و همکاران اقدام نموده است.
 
 قابل ذکر است ارائه کلیه خدمات با تعرفه دولتی است، مأموریت این شرکت افزایش خدمت رسانی در بخش و استفاده از توان حداکثری پرسنلی با رعایت موازین فنی و قانونی است.
 
در کنار توسعه بهینه شدن خدمات آموزشی، ارائه خدمات درمانی مناسب نیز باید به صورت شبانه روز در تمام ایام هفته انجام شود.