استاندار گیلان بر ضرورت کاهش ساعت کاری برخی صنوف پرمصرف نیز تاکید و اظهار کرد: اصناف بویژه مجتمع‌های تفریحی و گردشگری می‌توانند با کاهش ساعات کارشان به روند مصرف بهینه گاز کمک کنند.

 ادارات گیلان در صورت نیاز برای مدیریت مصرف انرژی تعطیل می شود/افزایش ۳ میلیون مترمکعبی مصرف گاز در گیلان/ لزوم قطع گاز اماکن خالی از سکنه
کلانشهر: اسدالله عباسی با تاکید بر اینکه باید گره از زندگی مردم باز کنیم، خدمات رسانی به آحاد جامعه را اولویت مسئولان برشمرد و گفت: ادارات، دستگاه‌ها و بانک ها در صورت نیاز و میزان اثرگذاری بر مدیریت مصرف انرژی تعطیل می‌شود، به گونه‌ای که خدمات رسانی به مردم مختل نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛عباسی پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در جلسه قرارگاه جهادی گاز استان گیلان با تاکید بر اینکه ادارات استان در صورت نیاز و میزان اثرگذاری بر مدیریت مصرف انرژی تعطیل می شود، تصریح کرد: بدون محاسبه دقیق و تاثیرگذاری در روند مدیریت مصرف انرژی، ادارات گیلان تعطیل نمی شود.

وی ادامه داد: در صورت ضرورت و اضطرار باید کشیک برای مجموعه های مختلف از جمله بانک‌ها و دستگاه‌های خدماتی و مجموعه‌هایی که فعالیت شان ضرورت دارد، تعیین شود تا خدمت رسانی به مردم دچار اختلال و مشکل نشود.

وی ضمن قدردانی از همه مدیران در خصوص هماهنگی برای خدمات رسانی به مردم در حوزه های مختلف اعم از انرژی، راه‌ها، امنیتی، انتظامی، اوراژانس و غیره و همراهی مردم در همه زمینه ها  افزود: باید امکانات لازم برای بهینه سازی و بهره وری انرژی فراهم شود.

*مردم نقش مهمی در پایداری شبکه انتقال گاز دارند

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به افزایش ۳ میلیون مترمکعبی مصرف گاز در گیلان در شبانه روز گذشته گفت: مردم نقش مهمی در پایداری شبکه انتقال گاز دارند و با مصرف بهینه می‌توانند دست مسوولان را برای گازرسانی به مشترکان کل کشور بگیرند.

رییس قرارگاه جهادی گاز گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مسوولان اجرایی می‌توانند با برنامه ریزی، تهدید‌ها را به جای بحران به فرصت تبدیل کنند، گفت: باید چرخه زندگی مردم با وجود بروز مشکلات به بهترین شکل حفظ شود و مسوولان تلاش کنند مشکلات ناشی از سرمای هوا در روند زندگی مردم اخلال ایجاد نکند.

*لغو مرخصی همه مدیران تا عادی شدن شرایط جوی

استاندار گیلان تاکید کرد: مرخصی همه مدیران تا عادی شدن شرایط جوی به حالت تعلیق درآمده و باید همه پای کار باشند و گره از کار مردم گشوده شود.

*تامین سوخت جایگزین برای عدم تعطیلی صنایع تولیدی

وی در ادامه تصریح کرد: نیروگاه‌ها مجموعه های حیاتی هستند و باید سوخت دوم به آنها رسانده شود؛ واحدهای تولیدی حیاتی را نمی توانیم تعطیل کنیم؛ اما در سایر حوزه ها برای برخی بخش ها محدودیت و برخی که عدم فعالیت مقطعی آنها به زندگی مردم خللی وارد نمی کند، تعطیل شوند.

استاندار در ادامه با بیان اینکه نباید فعالیت‌های تولیدی بخش صنایع مهم و تولیدی مصارف اساسی مردم به دلیل کمبود گاز تعطیل شود، افزود: متولیان ضمن برنامه ریزی برای مدیریت مصرف گاز از سوخت‌های جایگزین استفاده کنند تا صنایع دچار تعطیلی نشوند.

عباسی همچنین بر ضرورت کاهش ساعت کاری برخی صنوف پرمصرف نیز تاکید و اظهار کرد: اصناف بویژه مجتمع‌های تفریحی و گردشگری می‌توانند با کاهش ساعات کارشان به روند مصرف بهینه گاز کمک کنند.

وی تصریح کرد: برخی ساختمان‌ها در گیلان به دلیل رعایت نکردن اصول ساخت و ساز، هدر رفت انرژی دارند و باید با بهسازی ابنیه قدیمی و نظارت بر روند ساخت و ساز‌های جدید، جلوی از بین رفتن انرژی را گرفت.

*برای قطع گاز ادارات دولتی پرمصرف درنگ نشود

عباسی با تاکید بر اینکه خانوار برای ما اولویت اول است، گفت: قطع گاز با اخطار، هشدار و رعایت حقوق شهروندی انجام شود؛ پرمصرف‌های خانگی پس از تذکر قطع شوند و برای قطع گاز ادارات دولتی پرمصرف نباید درنگ شود.

وی همچنین خواستار قطع گاز اماکن خالی از سکنه شد و تاکید کرد : باید در صورت قطع گاز این خانه‌ها حتما از قبل به صاحبانشان اطلاع داده شود.

*تابستان داغ بدون خاموشی، تجربه ای موفق و به تلاش و تعامل مردم

گیلان همه ساله بدلیل انواع اقلیمش در گذران روزهای داغ و سرد شرایط سختی را طی می کند اما امسال در تجربه‌ای موفق و به تلاش و تعامل مردم، تابستان داغ بدون خاموشی و بحران سپری شد و اینک با فرا رسیدن فصل سرد متولیان دستگاه‌های اجرایی در بخش انرژی بار دیگر بر نهادینه ساختن فرهنگ صرفه جویی برای گذر از روزهای سخت هشدار می دهند.

از این رو، استاندار گیلان از مردم خواست همانطور که نجیبانه در تابستان همراهی کردند و مصرف برق مدیریت شد اینک در فصل سرد از سوی شعله های گاز بکاهند تا چرخه صنعت و خانوار از مدار خارج نشود.

عباسی روز نخست زمستان را بر اساس گزارش مدیرعامل شرکت گاز استان مبنی بر افزایش ۱۰ درصدی مصرف گاز تعطیل اعلام کرد و با بیان اینکه مصرف خانگی بالاست و برخی از ادارات نیز مدیریت مصرف گاز ندارند، گفت: ۷ هزار و ۵۰۰ خانوار بدمصرف گاز شناسایی شده که اینها باعث تعطیلی کارخانجات و خارج شدن تولید از چرخه فعالیت می شود لذا همانطور که در تابستان با تشکیل قرارگاه جهادی مشکل برق مدیریت شد، برای فصل سرد سال نیز قرارگاه جهادی برق و گاز را تشکیل دادیم.

استاندار گیلان از مردم خواست ۱۰ درصد مصرف را کاهش دهند و ادارات، سازمان ها و نهادها نیز موتورخانه‌ها را خاموش کنند تا مصرف خانوار و صنعت دچار مشکل نشود.

وی صرفه جویی را بن مایه سبک زندگی دانست و از مردم خواست چون همیشه در بهینه سازی مصرف انرژی سرآمد باشند.

نظر شما:

security code