بعد از غیر حضوری شدن مدارس و دانشگاه های گیلان تا پایان هفته اعلام شد؛

 اعلام ساعت کاری اصناف گیلان برای صرفه جویی در مصرف گاز و برق


۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۲۳:۰۵ | کد خبر: ۳۰۲۳۲ چاپ

معاون استاندار گیلان از کلیه ادارات و مراکز دولتی خواست دمای ۱۸ درجه سانتیگراد را رعایت کنند و متذکر شد: علاوه بر ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی، کلیه بانک ها و نهادهای عمومی و شهرداری‌ها و سازمان‌های خصوصی نیز حتما باید دمای ۱۸ درجه سانتیگراد را رعایت کنند و در صورت دریافت گزارش افزایش این دما، حتما گاز آن اداره را قطع می‌کنیم

 اعلام ساعت کاری اصناف گیلان برای صرفه جویی در مصرف گاز و برق
کلانشهر: معاون استاندار گیلان، با بیان اینکه فردا و پس فردا کلیه مراکز آموزشی اعم از مدارس و دانشگاه ها غیر حضوری خواهند بود، (بیشتر بخوانید)گفت: در این مقطع زمانی، صرفه جویی در مصرف برق نیز لازم است و مردم در کنار صرفه جویی در مصرف گاز، مصرف برق را نیز کاهش دهند.

سید محمد اسحاقی، ضمن قدردانی از مردم در صرفه جویی مصرف انرژی، اظهار کرد: صرفه جویی به معنی درست مصرف کردن است و مردم باید از دمای آسایش برخوردار شوند.

وی گاز و برق را سرمایه ملی دانست که باید استفاده درست و صحیح از آنها شود و گفت: در حال حاضر نیروگاه های استان از گاز استفاده نمی کنند و سوخت دوم یعنی گازوئیل را به کار گرفته اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، با بیان اینکه برای تولید برق نیز از گاز استفاده می کنیم، یادآور شد: در این مقطع زمانی، صرفه جویی در مصرف برق نیز لازم است و مردم در کنار صرفه جویی در مصرف گاز، مصرف برق را نیز کاهش دهند.

اسحاقی از کلیه ادارات و مراکز دولتی خواست دمای ۱۸ درجه سانتیگراد را رعایت کنند و متذکر شد: علاوه بر ادارات دولتی و دستگاه های اجرایی، کلیه بانک ها و نهادهای عمومی و شهرداری ها و سازمان های خصوصی نیز حتما باید دمای ۱۸ درجه سانتیگراد را رعایت کنند و در صورت دریافت گزارش افزایش این دما، حتما گاز آن اداره را قطع می کنیم.

وی مدیران دستگاه ها و روسای سازمان ها را مسئول نظارت بر مصرف گاز دانست و اضافه کرد: در روزهای تعطیل حتما موتورخانه های ادارات دولتی خاموش شود.

معاون استاندار گیلان، تکلیف ملی برای فعالیت اصناف را تا ساعت ۱۸ دانست و عنوان کرد: اصناف و واحدهای تجاری استان گیلان می توانند تا ساعت ۲۰ به ارائه خدمت بپردازند؛ رستوران ها و اغذیه فروشی ها و مراکز تهیه و توزیع غذا نیز می توانند تا ساعت ۲۳ مشغول فعالیت باشند.

وی از اعمال نظارت کامل بر اصناف خبر داد و خاطرنشان کرد: فردا و پس فردا، ۲۱ و ۲۲ دی ماه ۱۴۰۱ کلیه مراکز آموزشی اعم از مدارس و دانشگاه ها غیر حضوری خواهند بود.