دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنان بدون «رئیس»؛

تعیین دومین «سرپرست» طی ۳ماه گذشته


۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۸:۵۳ | کد خبر: ۳۰۲۸۲ چاپ

طی ابلاغی از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر محمدتقی آشوبی به عنوان دومین «سرپرست» دانشگاه علوم پزشکی گیلان از 6مهرماه به این سو منصوب شد.

تعیین دومین «سرپرست» طی ۳ماه گذشته
اختصاصی کلانشهر : به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)، طی ابلاغی از سوی دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر محمدتقی آشوبی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان منصوب شد.

محمدتقی آشوبی، قائم مقام رئیس دانشگاه، معاون درمان دانشگاه، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودسر را در سوابق مدیریتی  خود دارد.

 
ششم مهرماه وزارت بهداشت اعلام کرد که دکتر حیدرعلی بالو فوق تخصص گوارش و عضو هیئت علمی دانشگاه به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان منصوب شد. او جانشین دکتر ارسلان سالاری شده بود که از تیرماه 1398 به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان مشغول فعالیت بود.

به این ترتیب از مهرماه گذشته که ارسلان سالاری از سمت ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان کنار رفت، دانشگاه علوم پزشکی گیلان با سرپرست اداره شده و با گذشت بیش از 3ماه حکم سرپرستی بالو به ریاست تبدیل نشد و سرپرست دیگری برای دانشگاه علوم پزشکی گیلان منصوب شد.

این در حالی است که مشکلات عدیده ای در سیستم بهداشت و درمان گیلان وجود دارد و با توجه به سیستم مدیریتی ایران،عدم وجود رئیس در راس سازمان، مشکلات را بغرنج‌تر از گذشته می‌کند.