وزیر ورزش و جوانان از برگزاری انتخابات ۱۰ تا ۱۲ فدراسیون ورزشی تا پایان سال جاری خبر داد.

تدوین شیوه‌نامه حضور بانوان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها/ برگزاری انتخابات ۱۲ فدراسیون ورزشی

کلانشهر: حمید سجادی با اشاره به اینکه در ورزش بانوان طی دولت سیزدهم رشد قابل توجهی داشته ایم، اظهار کرد: برای اولین بار مراسم تجلیل از بانوان مدال آور با حضور رییس جمهور برگزار شد درحالی که پیش از این توزیع جوایز آقایان و بانوان مدال آور به صورت چند ساله مدنظر قرار می گرفت.

وی ادامه داد: جدول پاداش قهرمانان مدال آور به روز شده است و قبلا ضریب مورد نظر سکه بود اما در حال حاضر ضریب مورد نظر به ۵ میلیون تومان تغییر پیدا کرده و برای مسابقات مختلف، متفاوت است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ۸۸۷ مدال طی حضور دولت سیزدهم از سوی بانوان در ۳۳ فدراسیون مختلف کسب شده است، اعلام کرد: به زودی منابع مورد نظر وزارت ورزش واریز و پاداش بانوان مدال آور پرداخت می شود.

سجادی در ادامه با بیان اینکه برنامه ریزی کردیم که لیگ بانوان جدی گرفته شود و از میزبانی ها بیشتر استقبال کنیم، عنوان کرد: خودکفایی و استقلال بانوان مسئله مورد نظر ما بود و از اواخر سال ۱۴۰۰ تا کنون ۱۳۵ لیگ بانوان و ۳۴۱ رویداد قهرمانی کشور برگزار شده است و ۲۷۷ داور ما در ۱۵۴ رویداد بین المللی قضاوت کرده اند.

وی ادامه داد: وزیر ورزش ترکیه از ما درخواست کرد که تعداد والیبالیست های بانوی ایرانی را در لیگ ترکیه به عنوان لژیونر افزایش دهیم تا حجاب اسلامی در ترکیه افزایش یابد و این مسئله را به رییس فدراسیون والیبال اعلام کردیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه ۴۸ ورزشکار و ۸ مربی لژیونر در حوزه بانوان داریم، گفت: همچنین در ۸۸ کرسی بین المللی نیز بانوان ایرانی فعالیت دارند.

سجادی با اشاره به طرح تجاری سازی لباس تخصصی ورزش بانوان، اظهار کرد: شیوه نامه حضور بانوان و خانواده ها در ورزشگاه ها مدنظر قرار گرفته است و پوشش تخصصی لباس تیم های ملی بانوان در رشته های مختلف طراحی و مصوب شده است.

وی با بیان اینکه بازی های آسیایی را در پیش داریم، خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ تا ۱۲ انتخابات مهم در فدراسیون های مختلف ورزشی تا پایان سال خواهیم داشت و در بازی های آسیایی که تابستان برگزار می شود، بانوان نقش مهمی خواهند داشت و در مجموع ۱.۵ سال حیاتی پیش روی ورزش ایران است.

نظر شما:

security code