دستور وزیر ورزش برای پیگیری ادعای تعرض جنسی در یک مدرسه فوتبال مشهد

خبر عجیب تعرض جنسی در فوتبال پایه/ مسئولین خبر را تایید نکردند ولی پیگیری می کنند!


۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۱:۵۸ | کد خبر: ۳۰۶۷۳ چاپ


خبری تکان‌دهنده در خصوص فوتبال پایه مشهد مطرح شده که حکایت از تعرض به ۱۵ نوجوان دارد.

خبر عجیب تعرض جنسی در فوتبال پایه/ مسئولین خبر را تایید نکردند ولی پیگیری می کنند!
کلانشهر : از عصر ۳۰ دی‌ماه خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه در یک تیم فوتبال مشهدی در رده سنی پایه‌ها، به ۱۵ نوجوان تعرض صورت گرفته و خانواده‌های این افراد برای پیگیری و ثبت شکایت، در حراست اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی حضور یافته‌اند.

نکته عجیب در این میان اما ادعایی بود که در خصوص تیم این بازیکنان مطرح شد. گفته می‌شود این تیم فاقد مجوز بوده و با این وجود در مسابقات شرکت کرده است.

واکنش مدیرکل ورزش خراسان رضوی به خبر تعرض

به گزارش ایسنا، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی اما بلافاصله پس از انتشار این خبر به آن واکنش نشان داد. علی اکبر هاشمی جواهری در خصوص شایعات و حواشی پیش آمده در فوتبال استان گفت: پس از مطرح شدن خبر اولیه دستور داده شد حراست اداره کل ورزش و جوانان به دقت تمامی ابعاد موضوع را مورد تحقیق و بررسی قرار دهد تا صحت و سقم و ابعاد آن مشخص شود و در مبارزه با فساد ذره ای کوتاه نمی آییم.

وی ادامه داد: تا به امروز کوتاهی های متعددی از هیات فوتبال استان مشاهده شده که اگر این موضوع نیز در بررسی های ما مورد تایید قرار بگیرد، مسلما با عوامل دخیل در ماجرا برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

وی ادامه داد: جامعه ورزش جامعه سالمی است و نباید برخی رفتارهای احتمالی را به پای تمامی جامعه ورزش نوشت. از روز اولی که وارد شدیم موضوع سالم سازی ورزش خراسان را مدنظر قرار دادیم و در این موضوع با کسی مماشات نداریم و اگر تخلف محرز شود شک نداشته باشید که به شدیدترین شکل برخورد می کنیم.

وی درباره انتشار خبر فعالیت بدون مجوز این باشگاه و حضورش در مسابقات نیز گفت: این موضوع از موارد مهم و در حال بررسی است. و اینکه باشگاهی بدون مجوز چگونه در مسابقات شرکت کرده است تخلف آشکار است.

حیدری: به اداره کل ورزش می‌روم

محسن حیدری، دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی در برنامه ورزشی شبکه خراسان رضوی اظهار کرد: ما از این موضوع بی‌اطلاع بودیم، به اداره کل ورزش می روم تا از صحت و سقم ماجرا مطلع شوم.  

وی در واکنش به انتشار این خبر گفت: پول خرج شده تا این خبر در همه کانال‌های خبری درج شود. این موضوع منطقی و اخلاقی نیست. بحث اخلاقی رسانه‌ها را باید بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

حیدری با اظهار بی‌اطلاعی از نام تیم مطرح‌شده گفت: این موضوع هنوز اثبات نشده‌است. در ۳ سالی که در هیات فوتبال بوده‌ایم، چه در مباحث مالی و چه اخلاقی سعی کردیم مسائل را حل کنیم. این خبر چون اثبات نشده به دروغ منتشر شده‌است و تا این لحظه ما شکایتی در این خصوص نداشته ایم. موضوع را اگر مطلع بودم در نطفه خفه می‌کردم.

دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: در این حوزه و در حوزه مالی بین خانواده و باشگاه‌ها هیچ مماشاتی نخواهیم‌داشت.  

حیدری در پاسخ به اینکه آیا خودخواسته راهی اداره کل می‌شود یا به او گفته‌اند باید به حراست برود گفت: نه کسی از من نخواسته و خودم برای پیگیری خواهم‌رفت.

دستور وزیر ورزش برای پیگیری ادعای تعرض جنسی در یک مدرسه فوتبال مشهد

وزیر ورزش و جوانان دستور بررسی و پیگیری گزارش‌های رسیده از یک مدرسه فوتبال در شهر مشهد را صادر کرده است.

به گزارش ایسنا، روز گذشته (جمعه)، خبری مبنی بر تجمع تعدادی از خانواده‌های بازیکنان یک باشگاه فوتبال مقابل ساختمان هیات فوتبال استان خراسان رضوی به علت تعرض به فوتبالیست‌های نوجوان منتشر شد.

وزارت ورزش و جوانان طی بیانیه‌ای اعلام کرد:«دو هفته پیش و به محض وصول گزارش‌هایی از تخلف در یکی از مدارس فوتبال در شهر مشهد، سید حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان به حراست این وزارتخانه دستور داد که به موضوع رسیدگی کرده و پس از بررسی این ادعاها، در صورت صحت گزارش‌های رسیده با عامل یا عاملان این اتفاق با قاطعیت برخورد شود. پس از دستور دکتر سجادی، اداره کل حراست ورزش و جوانان خراسان رضوی با همکاری یکی از نهادهای امنیتی در حال بررسی دقیق موضوع هستند و قرار است گزارش بررسی این ادعاها به محض تکمیل، تقدیم وزیر ورزش و مراجع ذی‌صلاح شود.»