رئیس کل بانک مرکزی:

فضاسازی های رسانه ای عامل اصلی نوسان دلار بازار آزاد است


۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۸:۱۴ | کد خبر: ۳۰۶۹۰ چاپ

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اختیارات لازم برای مدیریت بازار ارز اخذ شده است،تاکید کرد:عامل اصلی نوسان در نرخ ارز آزاد، فضاسازی‌های رسانه‌ای است و با راه انداختن بازار مبادله ای ارز وضعیت آرام خواهد شد.

فضاسازی های رسانه ای عامل اصلی نوسان دلار بازار آزاد است
کلانشهرمحمدرضا فرزبن در جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس جمهور و جمعی از نمایندگان دانشجویی دانشگاه‌های مختلف به سوالات دانشجویان درباره بازار ارز و راهکارهای دولت برای ساماندهی نرخ ارز پاسخ داد و گفت:امروز بانک مرکزی از نظر منابع و ذخایر ارزی و طلا هیچ محدودیتی ندارد و عامل اصلی نوسان در نرخ ارز آزاد،فضاسازی‌های رسانه‌ای و عملیات روانی در جامعه است.

وی با بیان اینکه اختیارات لازم برای مدیریت بازار ارز اخذ شده است، اظهار داست:به زودی بازار مبادله طلا و ارز در راستای مدیریت بازار آزاد راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد:مدیریت ارز نیازمند ایجاد آرامش در بازار است و با توجه به گشایش‌های خوب ارزی که اخیراً صورت گرفته،فضای مثبت روانی در بازار تقویت شده و نرخ ارز به ثبات بیشتری خواهد رسید.

در این جلسه دانشجویان دانشگاه‌های مختلف نیز سوالات و دغدغه‌های خود را در خصوص بازار ارز،خودرو و سایر سیاست‌های پولی و مالی دولت مطرح و پاسخ‌های خود را دریافت کردند.