انتقاد تند خبرگزاری تسنیم از دولت:

 تعلیم و تربیت را به بازی گرفته‌اید؟ تعطیل کردن که هنری نمی‌خواهد


۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۰:۳۲ | کد خبر: ۳۰۶۹۵ چاپ

مدارس و دانشگاه‌های تهران باز هم تعطیل شد؛ این بار با مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوا. و البته این یک داستان تکراری است؛گزاره‌ای که در ابتدا شوخی تلقی می‌شد حالا جداً رنگ واقعیت گرفته و حالا مدت‌هاست که تعطیل بودن مدرسه‌ها خبر محسوب نمی‌شود، بلکه به یک رویه ثابت تبدیل شده و از قضا اگر مدارس باز باشند باید خبری شود!همانطور که به طنز نوشته شده بود:هروقت مدارس باز بود خبرتان می‌کنیم!

 تعلیم و تربیت را به بازی گرفته‌اید؟ تعطیل کردن که هنری نمی‌خواهد
کلانشهر: تسنیم نوشت:کمیته‌های مختلف با هم تقسیم کار کرده‌اند،یک هفته کمیته اضطرار آلودگی هوا تعطیل می‌کند،هفته بعد نوبت به کمیته بحران گاز است؛ گاز که از بحران درآمد دوباره کمیته آلودگی هوا تشکیل جلسه می‌دهد؛ ولی دستور کار خیلی پیچیده نیست؛ مدارس را تعطیل و مسئله را منحل می‌‌کنیم.

آموزش و پرورش و آموزش عالی از آن دسته مسائل بنیادی در هر کشور و حکومتی است که اخلال در آن یا بی‌انضباطی در آن نتایج بسیار اسفناکی دارد. اگر هوا آلوده است که هست، و اگر مسئله مشکل گاز در برهه‌ای وجود دارد که دارد، باید برای آن تدابیر بهتری اندیشیده شود.

این که فکر کنیم آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها امورات فانتزی و تزئینی هستند و حالا اگر دانش‌آموز به مدرسه نرفت و آموزش حضوری هم شکل نگرفت اتفاق خاصی نیفتاده، یک محاسبه بسیار غلط و خسارت‌بار است.

 

تهران و برخی کلانشهرها سالهاست که با آلودگی هوا دست به گریبان‌اند؛ باید تاملی کرد و ایده‌هایی اندیشید و راهکارهایی یافت که هم آلودگی به قدر کفایت کاهش پیدا کند وهم به آموزش و پرورش چنین خسارتهایی تحمیل نشود. وگرنه تعطیل کردن که هنری نمی‌خواهد.