رئیس پلیس آگاهی گیلان از شناسایی و دستگیری سارق و مالخران طلاجات دو زن در شهرستان‌های رشت و صومعه‌سرا خبر داد.

سرقت طلای ۲ زن توسط مرد ۵۶ساله به بهانه ازدواج در رشت
کلانشهر: سرهنگ علیرضا حدادی در گفت‌وگو با خبرنگاران،با اعلام اینکه مهمترین اولویت برنامه‌های مجموعه انتظامی اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع جرایم بر مبنای همکاری و تعامل با مردم است، اظهار کرد: توجه به هشدارهای انتظامی در جلوگیری از بروز جرایم به ویژه سرقت موثر است.

وی در ادامه گفت: طی چند روز اخیر در پی اعلام شکایت دو زن مبنی بر سرقت طلاجات آنها به بهانه ازدواج توسط یک نفر در شهرستان رشت و ارجاع پرونده‌ها به پلیس آگاهی، پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی گیلان با بیان اینکه کارآگاهان آگاهی استان با توجه به تحقیقات صورت گرفته و سرنخ‌های به دست آمده،هویت سارق را شناسایی کردند، افزود: پلیس پس از هماهنگی قضائی، این فرد را در یک عملیات غافلگیرانه در شهرستان رشت دستگیر و یک رشته گردنبند سرقتی را از وی کشف کرد.

حدادی از اعتراف سارق ۵۶ ساله به سرقت دو حلقه النگو، سه حلقه انگشتر و دو رشته گردنبند و معرفی چهار مالخر این پرونده خبر داد و عنوان کرد: مالخران در شهرستان‌های صومعه‌سرا و رشت دستگیر و تحقیقات برای کشف طلاهای سرقتی ادامه دارد.

وی یادآور شد:سارق به همراه مالخران ۴۰، ۵۵، ۶۲ و ۶۵ ساله برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

رئیس پلیس آگاهی گیلان با تاکید بر توجه و رعایت مردم به اصول و نکات پیشگیری از سرقت خاطرنشان کرد: ارتقاء نظم و امنیت همواره در دستور کار پلیس قرار دارد.سرقت 100 میلیونی از خانه همسایه ای که در مسافرت بود