پمپئو وزیر خارجه آمریکا در دولت ترامپ؛

بعد از ترور سلیمانی زندگی عادی و لذت حریم خصوصی ندارم


۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۲:۰۶ | کد خبر: ۳۰۹۰۹ چاپ

مایک پمپئو: «من احتمالا دیگر هرگز با ماشین شخصی خودم رانندگی نخواهم کرد یا از سطح حریم خصوصی که قبلا داشتم لذت نخواهم برد.»

بعد از ترور سلیمانی زندگی عادی و لذت حریم خصوصی ندارم
کلانشهر: «مایک پمپئو» وزیر خارجه سابق آمریکا (در دوره ترامپ) در کتاب جدید خود از سختی‌های زندگی شخصی‌اش پس از ترور شهید سلیمانی خبر داده است.

پمپئو که در زمان ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی به دستور ترامپ، وزیر خارجه آمریکا بوده در کتاب جدیدش که تحت عنوان «هرگز کوتاه نیا: مبارزه برای آمریکایی که دوستش دارم» چاپ شده، فاش کرده که با وجود ترک منصب دولتی از زمان روی کار آمدن دولت بایدن، اما او و خانواده‌اش با فرض احتمال انتقام ایران از او و خانواده اش بابت ترور شهید سلیمانی، زندگی عادی ندارند و 24 ساعته تحت حفاظت هستند.

پمپئو نوشته است: « ما می دانیم که ایران توانایی عملیات در داخل ایالات متحده را دارد، بنابراین یک سال و نیم پس از خروجم از کار در بخش دولتی، من هنوز پروتکل‌های امنیتی را حفظ می‌کنم.»

 او با اشاره به اینکه زندگی او و همسر و فرزندش کاملا تحت تاثیر تدابیر و مراقبت های امنیتی است، افزود:« می خواهم برای خرید به خواربارفروشی بروم؟ ماموران امنیتی در حالی که در فروشگاه ارزیابی می کنم که کدام بادمجان رسیده ترین به نظر می رسد، من را پوشش می‌دهند. سوزان (همسر پمپئو) می خواهد موهایش را مرتب کند؟بیایید امیدوار باشیم که ماموران مخفی حزب الله،سالن آرایشگاه را زیر نظر نداشته باشند. پسرم می خواهد ازدواج کند؟ ماموران امنیتی باید یک تیم پیشرو به کلیسا بفرستند.»

او می افزاید: "من احتمالا دیگر هرگز با ماشین شخصی خودم رانندگی نخواهم کرد یا از سطح حریم خصوصی که قبلا داشتم لذت نخواهم برد."

گفتنی است بر اساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، حفاظت از مایک پمپئو و برایان هوک ( نماینده ویژه دولت ترامپ در امور ایران) که دو تن از مقامات سابق دولت ترامپ بودند، برای دولت فدرال ماهانه حدود 2 میلیون دلار هزینه در پی داشته است.