استاندار گیلان گفت: از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبارات سفر رئیس جمهور در بهمن ماه به استان افزون بر ۲ هزار میلیارد تومان تحقق یافت.

بیش از ۲هزار میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به گیلان محقق شد
کلانشهر:اسدالله عباسی در نشست با فرمانداران گیلان که با حضور آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه برگزار شد، اظهار کرد: پروژه‌هایی را در دهه فجر امسال و در ادامه در سال آینده افتتاح خواهیم کرد که با سفر پرخیر و برکت رئیس‌جمهور متحول شده‌ است.

وی در ادامه با بیان اینکه دشمنان همه ابزارها را برای ناکارآمدی نظام به کار گرفته‌اند، اضافه کرد: نظام ما کارآمد بوده، دستاوردهای بسیار مهمی دارد و افق آینده بسیار روشن است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان خطاب به فرمانداران شهرستان های مختلف استان بیان کرد: شما سکانداران اجرایی و مدیران ارشد شهرستان‌ها هستید که اختیارات خوبی دارید، من هم در گیلان به عنوان خدمتگزار مردم انجام وظیفه می‌کنم و همه باید از این فرصت خدمت استفاده کنیم و گامهای موثری در بهبود وضعیت زیرساختی و امکانات استان و تامین نیازهای مردم برداریم.

 

وی با بیان اینکه هماهنگی فرمانداران با ائمه جمعه باید در دستور کار قرار گیرد و تاکید ویژه براین امر دارم، خاطر نشان کرد: همه مباحثی که برگرفته از دستورات دینی، اعتقادی و مبانی ارزشی ما به شمار می‌رود را در انجام وظایف در دستور کار قرار دهید.

عباسی در ادامه با اشاره به برنامه‌های راهبردی دولت انقلابی و مردمی آیت‌الله رئیسی به ویژه در حوزه اقتصاد و مسایل فرهنگی خاطر نشان کرد: دشمن در دولت های گذشته بر همین ۲ مقوله "اقتصاد و فرهنگ" دست گذاشته بود تا از طریق جنگ ترکیبی صدمات و تحریم‌هایی را وارد کند، اما دولت سیزدهم با جرات پای کارآمد و اقتصاد مردمی را اجرا و پیاده سازی کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه در گذشته جرات تغییرات اساسی در حوزه مباحث اقتصادی را نداشتیم، اظهار کرد: اقتصاد معیوب، یارانه‌ای و کلیشه‌ای بر ما تحمیل شده بود و هر روز شرایط بدتر می‌شد.

وی خطاب به فرمانداران خاطر نشان کرد: شما مدیران دولت سیزدهم، دولتی برگرفته از اراده مردم" هستید، از این‌رو باید مردمی باشید، به مردمی بودن، ولایی و جهادی بودن توجه کنید و جهاد تبیین برگرفته از احساس درونی‌تان باشد.

عباسی با تاکید بر ضرورت بیان و ارائه اقدامات انجام شده به مردم و ضرورت رفتار شایسته مدیر جامعه اسلامی و احترام به مردم خاطر نشان کرد: وحدت رمز موفقیت مدیران است بنابراین باید هماهنگی و انسجام در امور سرلوحه کار باشد و خوشبختانه درگیلان این وحدت و همدلی وجود دارد.

وی با بیان اینکه باید از فرصت طلایی خدمت به مردم استفاده کرده و کارهای ماندگای از خود به جا بگذاریم، اضافه کرد: بازخورد خدمات شما را از طرف مردم رصد می کنم، برخی از مردم از اقدامات انجام شده خوشحال هستند و برخی از فرمانداران عملکرد خوبی داشته اند اما بعضی جاها هم هیچ بازخورد منفی و مثبت دریافت نمی‌شود و می‌گویند کار خودشان را انجام می‌دهند که باید روند تحولی در آنها شکل گیرد.

عباسی با تشریح اقدامات انجام شده طی دولت سیزدهم در گیلان اظهار کرد: با تشکیل قرارگاه مدیریت جهادی آب کشاورزی در سال گذشته، سال زراعی خوبی را پشت سرگذاشتیم و باید در سال زراعی پیش‌رو نیز اقدامات لازم در این راستا در بخش‌های مختلف از جمله لایروبی انهار صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به تشکیل قرارگاه مدیریت جهادی مصرف بهینه گاز در استان خاطر نشان کرد: در این حوزه نیز به خوبی مدیریت کردیم به طوری که مشکلی ایجاد نشد.

وی با اشاره به بازدید خود از تالاب بین‌المللی انزلی و تشریح اقدامات برای این تالاب اظهار کرد: سال گذشته تالاب سیر قهقرایی را طی می‌کرد و سنبل آبی همه جا را گرفته بود اما اکنون قرارگاه سازندگی حدود ۵۰، ۶۰ درصد سنبل آبی را جمع آوری کرده که تا چند ماه آینده کار پاکسازی تالاب از سنبل آبی پایان می یابد.

نماینده عالی دولت با بیان اقدامات انجام گرفته برای قطع منشا آلودگی تالاب بین المللی بندرانزلی خاطر نشان کرد: قطع ورود شیرابه زندان لاکان و سراوان رشت "محل دفن زباله" به تالاب از جمله این اقدامات است.