رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: کرامت عزیز زاده دوچرخه سوار گیلانی اقدام به رکاب زنی برای کاشت نهال در راستای ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست کرده است.

دوچرخه سوار گیلانی که برای کاشت نهال رکاب می زند
کلانشهر:رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به کسب رتبه نخست استان در تولید و زراعت چوب کشور گفت: این چوب‌ها در صنایع سلولزی استفاده می‌شود.

صالح محمدی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و برنامه‌های وزارت خانه مبنی بر کاشت یک میلیارد نهال در کشور افزود: در همین راستا کرامت عزیز زاده دوچرخه سوار گیلانی اقدام به رکاب زنی برای کاشت نهال در راستای ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست کرده است.

وی با بیان اینکه شروع این حرکت فرهنگی از گیلان بوده است، افزود: سازمان جهاد کشاورزی در تلاش است مروج این فرهنگ باشد تا نسبت به محیط جغرافیایی خود وفادار و مسئولانه رفتار کنیم.

 

محمدی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم گیلان پیشگام این فرهنگ در سراسر کشور باشد، اضافه کرد: رویداد بزرگ کاشت نهال در سطح کشور علاوه بر ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست می‌تواند در بخش اقتصادی نیز کمک رسان باشد که امیدواریم این فرهنگ همگانی شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به کسب رتبه نخست گیلان در تولید و زراعت چوب کشور گفت: این چوب‌ها در کارخانجاتی که از مواد سلولزی استفاده می‌کنند به کار برده می‌شود.

وی با بیان اینکه برای تأمین این بخش از نیاز کارخانجات تولیدی اقدام به زراعت بیش از ۴۸ هزار هکتار سطح کشت در گیلان کرده ایم، ادامه داد:، اما این کارخانجات نیازمند بیش از دو میلیارد متر مکعب چوب است که تلاش می‌کنیم بخش بزرگی از این نیاز برطرف شود و خلأ مواد بخش تولید تأمین شود.

نظر شما:

security code