هشدار مسافرتی کشور هم مرز گیلان برای اتباع خود

ادعاهای عجیب جمهوری آذربایجان علیه ایران ادامه دارد


۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۷:۵۴ | کد خبر: ۳۱۱۴۶ چاپ

پلیس جمهوری آذربایجان مدعی است که در چارچوب عملیات فوق، مراکز یک شبکه تلویزیونی و یک خبرگزاری هم بازرسی شده است!

ادعاهای عجیب جمهوری آذربایجان علیه ایران ادامه دارد
کلانشهر : به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی،جمهوری آذربایجان امروز ادعای خصمانه و بی اساسی را علیه ایران مطرح کرد.

نیروهای امنیتی جمهوری آذربایجان از صبح امروز سه‌ شنبه ۳۱ ژانویه ادعا کردند که عملیات گسترده‌ ای را علیه آنچه باکو مدعی «شبکه جاسوسی» ایران شده است؛ آغاز کردند.

بر اساس ادعای بی سند و مدرک وزارت کشور جمهوری آذربایجان، عملیات گسترده ادعایی در شهر باکو و دیگر شهرهای این کشور ادامه دارد!

 

پلیس جمهوری آذربایجان مدعی است که در چارچوب عملیات فوق، مراکز یک شبکه تلویزیونی و یک خبرگزاری هم بازرسی شده است!

منابع وزارت کشور جمهوری آذربایجان هم مدعی اند که تا کنون ۷ نفر طی عملیات پلیس بازداشت و تحویل دادگاه شده‌ اند!

این در حالیست که جمهوری آذربایجان که پیشتر فعالیت سفارت خود در تهران را تعلیق کرده بود، ساعاتی پیش به همین بهانه، برای اتباع خود که قصد سفر به ایران را دارند، هشدار مسافرتی صادر کرد!

به گزارش کلانشهر،جمهوری آذربایجان یکی از همسایگان استان گیلان و شهر آستارا است.

گذرگاه مرزی آستارا بزرگ‌ترین گمرک زمینی شمال کشور و سومین مرز فعال کشور در زمینه صادرات و واردات است. مرز آستارا به جمهوری آذربایجان،امن‌ترین و پرترددترین مرز زمینی کشور و دومین منبع درآمد استان گیلان به شمار می‌رود که با توجه به مشکلات بوجود آمده در روابط سیاسی ایران و آذربایجان با آینده نامشخصی مواجه شده است.

بحران ایجاد شده بعد از حمله فردی مسلح به سفارتجمهوری  آذربایجان در تهران ایجاد شد. مرد مسلح روز جمعه با ورود به ساختمان سفارت جمهوری آذربایجان، به سمت کارکنان این سفارت شلیک کرد که در پی آن یک نفر کشته و دو نفر نیز زخمی شد. در پی این حادثه وزارت خارجه جمهوری آذربایجان سفیر ایران در این کشور را نیز احضار کرد.

هرچند بلافاصله مرد مسلح و مقامات جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند که حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران با انگیزه شخصی صورت گرفته بود؛اما مقامات باکو آن را  «تروریستی» خواندند. (بیشتر بخوانید)