منطقه آزاد انزلی اسپانسر تیم ملوان بندرانزلی در فصل جدید لیگ آزادگان

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از اخذ مجوز اسپانسری تیم فوتبال ملوان بندر انزلی خبر داد.

به گزارش،پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، رضا مسرور در سومین کنگره ملی دستاوردهای ورزشی و سلامت و نخستین کنگره ملی مدیریت راهبردی ورزش که به میزبانی منطقه آزاد انزلی آغاز به کار کرد، از اخذ مجوز اسپانسری تیم فوتبال ملوان بندر انزلی خبر داد و تصریح کرد: در فصل جدید از رقابت های لیگ یک فوتبال کشور سازمان منطقه آزاد انزلی اسپانسر این تیم پرافتخار خواهد بود.

وی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از مسائل ورزشی، عنوان کرد: طی ۵ سال گذشته با توسعه زیرساخت های ورزشی، منطقه آزاد انزلی میزبان بیش از ۱۱۰ رویداد ورزشی در سطح ملی و بین المللی بوده است.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه با بیان اینکه ورزش نقش مهمی در افزایش نشاط و کاهش ناهنجاری های اجتماعی دارد، گفت: بیش از ۱۱ زمین ورزشی در سطح روستا های منطقه آزاد انزلی ایجاد و تجهیز شده و در اختیار جوامع محلی قرار دارد.

  عدم توجه به ورزش مهم ترین چالش پیش رو در حوزه سلامت و ورزش کشور

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان  در ادامه کم تحرکی و عدم توجه به ورزش را مهم ترین چالش پیش رو در حوزه سلامت و ورزش کشور دانست و گفت: اقدامات خوبی از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای توسعه و ایجاد زیرساخت های ورزشی صورت گرفته و میزبانی از این همایش علمی گامی موثر در افزایش اطلاع رسانی و بهره گیری از فناوری های نوین در حوزه ورزش است.

سید عبدالحمید احمدی با اشاره به فقر فعالیت های بدنی در بین عموم مردم و افزایش وزن در بین دانش آموزان افزود: طبق آخرین اطلاعات و آمار بیش از ۳۱ میلیون نفر از جمعیت کشور دچار فشار خون بالا بوده که بیانگر فراگیر شدن کم تحرکی و عدم اطلاع رسانی مناسب در حوزه ورزش و سلامت است.

وی به شاخص های مهم ورزشی به جهت افزایش نشاط اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: برای ایجاد محیط فعال، مردم فعال و سیستم فعال اولویت‌ها و برنامه‌ ریزی های مناسبی باید انجام شود و با حمایت دستگاه هایی همچون منطقه آزاد انزلی از ایده های خلاق در حوزه ورزش و پرورش نیروی انسانی استفاده خواهد شد.