مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از نمایش ۸۵ درصدی فیلم های جشنواره فجر در سه سینمای رشت خبر داد و افزود: ۲۰ فیلم از ۲۴ فیلم شرکت کننده در جشنواره فیلم فجر از ۱۷ تا ۲۴ بهمن‌ماه در سینماهای ۲۲ بهمن، سپید رود و تالار مرکزی رشت اکران می‌شوند.

۸۵ درصد فیلم های جشنواره فجر در گیلان اکران می شود
رضا ثقتی روز یکشنبه در نشست خبری اعلام برنامه های چهل‌ویکمین جشنواره بین المللی فیلم‌فجر در تالار مرکزی رشت اظهار کرد: براساس سیاست تمرکز زدایی و برنامه ریزی‌های انجام شده فیلم‌ها در 2 سانس 18:15 و 20:15 در سینماهای مذکور به نمایش درخواهند آمد و علاقمندان می‌توانند بلیت‌های جشنواره را به صورت برخط و از طریق سامانه آی تیکت (iticket.ir )، ایران تیکت (irantic.com) و گیشه هفت(gisheh.ir) بدون تغییر قیمت با سال گذشته به مبلغ 35 هزار تومان تهیه کنند.

وی اضافه کرد: مردم گیلان می‌توانند فیلم‌های روز کشور را در استان با کیفیتی بالا مشاهده کنند، در پایان نمایش هر فیلم جلسات نقد و بررسی با حضور علاقمندان به هنر هفتم برگزار می شود. فیلم‌های اکران شده در جشنواره امسال برخلاف سال‌های قبل بدور از سیاه نمایی‌های مرسوم (با وجود سختی ها و نارسایی‌ها) بدنبال آن است تا روح امید، نشاط، پیشرفت و توسعه را در جامعه بدمد که جای بسی تقدیر دارد.

ثقتی یکی از مشکلات جشنواره های قبل فیلم فجر را عدم هماهنگی فیلم های اکران شده با موضوعیت انقلاب عنوان کرد و افزود: امسال حفظ موضوعیت این جشنواره مورد تاکید قرار گرفته است چراکه نمی شود جشنواره انقلاب باشد و در فیلم‌ها ریشه انقلاب هدف قرار گیرد.

 

وی اضافه کرد: جشنواره ها وقتی به استانها وارد می شوند روح امید ،نشاط و اعتلای هنر را در خود زنده می‌کنند، ذات جشنواره ها ذات رونق هنر و فعالیت‌های فرهنگی و هنری است. وقتی جشنواره‌ها در استان برگزار می‌شود علاقمندان گرایش بیشتری به شرکت در کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی رشته مذکور از خود نشان می دهند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان یادآوری کرد: سال گذشته گیلان رتبه پنجم کشوری را به جهت میزان فروش در جشنواره داشت امسال پیش بینی می‌کنیم باتوجه به افزایش تعداد مکان های نمایش افزایش 30 درصدص تماشاگران را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه امسال در بسته های مهمان اهالی رسانه و فرهنگ و هنر را فراموش نکردیم گفت: بلیت‌های مهمان در هر سانس بصورت محدود برای نویسندگان، پژوهشگران، هنرمندان جوان، سینماگران فعال و اصحاب رسانه اختصاص دادیم، پارسال جشنواره فیلم فجر مهمان کودکان کار بود که امسال هم از این کودکان برای تماشای فیلم‌های اکران شده دعوت شود.

وی در ادامه از راه اندازی 2 سالن سینما در مجموعه آرش مال منطقه آزاد انزلی، سه سالن سینما در ستادیوم رشت و یک سالن سینما در تالش و از کمک بلاعوض چهار میلیارد ریالی به سینمای شهرستان فومن خبر داد و افزود: با راه اندازی تالار مرکزی رشت خدمات خوبی در این سالن ارائه می شود اما در شان شهر رشت نیست که با وجود 10 سینما تنها 2 سالن سینما در این شهرستان خدمات ارائه دهند .

اتاقک گلی،آه سرد، آن‌ها مرا دوست داشتند، بعد از رفتن، پرونده باز است، جنگل پرتقال، چرا گریه نمی‌کنی؟، در آغوش درخت، روایت ناتمام سیما، سرهنگ ثریا، شماره ۱۰، عطرآلود، غریب، کاپیتان، گُل‌های باواردِه، وابل، های پاور، هفت بهار نارنج، هوک و یادگار جنوب از فیلم هایی هستند از 17 تا 24 بهمن در سه سینمای سپید رود، 22 بهمن و تالار مرکزی رشت اکران می شوند.

نظر شما:

security code