وزیر بهداشت گفت:در سیستم الکترونیک ما هر خانمی که باردار می‌شود، نشاندار می‌شود و تا زمان به دنیا آمدن فرزند تحت کنترل‌های بهداشتی و درمانی قرار دارد. اگر فرزند به هر دلیلی متولد نشود برای ما مشخص خواهد شد که دلیل به دنیا نیامدن فرزند چیست.

سونوگرافی خانم‌ها توسط خانم‌ها انجام شود/ رعایت نکردن قانون حجاب تخلف است/اگر یک مرکز خصوصی حجاب را رعایت نکند، ممکن است بیمارستان تایید نشود
کلانشهر: بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت با حضور در خبرگزاری فارس ضمن دیدار با مسوولان این مجموعه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

در ادامه بخشی از اظهارات وزیر بهداشت در گفت وگو با فارس را می‌خوانید:وزیر بهداشت درباره حجاب در بیمارستان‌ها گفت:موضوع رعایت حجاب به مراکز دولتی ابلاغ شده است و رعایت نکردن قانون حجاب تخلف است،در اعتباربخشی مراکز خصوصی موضوع فرهنگ نیز درنظر گرفته شده است و اگر مرکز خصوصی مسایل فرهنگی از جمله حجاب را رعایت نکنند با امتیاز لازم برای اعتباربخشی را کسب نخواهند کرد و ممکن است بیمارستان تایید نشود.

او افزود:از سویی در بیمارستان‌های دولتی نیز بیمارستان‌ها موظف شده‌اند که قانون انطباق رعایت شود و خدمات خانم‌ها تا جای ممکن توسط خانم‌ها ارایه شود. در موضوع سونوگرافی نیز باید سونوگرافی خانم‌ها توسط خانم‌ها انجام شود، در برخی موارد اعلام می‌شود که به اندازه رادیولوژیست نداریم که ما درخواست داریم به زنان پزشک عمومی و متخصص زنان آموزش کوتاه مدت داده شود. ما به تعداد دستگاه‌های رادیولوژی متخصص زن نداریم که از مشکلات این حوزه است که با تربیت و آموزش حل خواهد شد. امروز دستیاران خانم نیز خوب عمل می‌کنند و می‌توانند در برطرف شدن این مشکل کمک کنند.

 

وزیر بهداشت افزود:وزارت بهداشت در این حوزه جزو حوزه‌های موفق بوده است به دلیل اینکه قرارگاه جوانی جمعیت با فرماندهی وزیر تشکیل شد و هر ماه جلسه داشته است و بند به بند قوانین مجلس را انجام دادیم و ماه قبل مجلس از ما به دلیل اجرای قوانین تقدیر کرد.
در سیستم الکترونیک ما هر خانمی که باردار می‌شود، نشاندار می‌شود و تا زمان به دنیا آمدن فرزند تحت کنترل‌های بهداشتی و درمانی قرار دارد. اگر فرزند به هر دلیلی متولد نشود برای ما مشخص خواهد شد که دلیل به دنیا نیامدن فرزند چیست.
در گذشته آزمایش‌های مفصلی در سطح یک انجام می‌شد که مورد نیاز نبود و این آزمایش‌ها را به سطح دو منتقل کردیم و این موضوع تاثیر خوبی در کنترل سقط جنین می‌گذارد. اغلب این سقط‌ها زیرزمینی انجام می‌شود و در پزشکی سقط جنین بدون داشتن دلیل و مستندات جرم است و ما با این موضوع جدی برخورد خواهیم کرد.