قرارداد الساندرا کمپدلی سرمربی ایتالیایی تیم ملی والیبال زنان ایران تمدید نشد

پایان همکاری مربی ایتالیایی تیم ملی والیبال زنان ایران/ گزینه ایرانی و خارجی روی میز
کلانشهر: یک سال پیش فدراسیون والیبال ایران با استفاده از طرح توسعه فدراسیون جهانی والیبال یک مربی ایتالیایی به نام الساندرا کمپدلی را برای هدایت تیم ملی والیبال بانوان ایران انتخاب کرد. این مربی ایتالیایی پس از سفر به ایران و بازدید از امکانات و شرایط والیبال زنان کشورمان و انجام مذاکرات نهایی در خصوص برنامه‌ها و اهداف والیبال بانوان با فدراسیون والیبال ایران به توافق رسید و قراردادی یک ساله امضا کرد تا کار خود را بلافاصله آغاز کند.

داشتن کمپ اختصاصی منحصر به فرد برای والیبال زنان ایران با تمامی شرایط استاندارد و سرمایه‌گذاری بی‌سابقه فدراسیون والیبال در بخش بانوان در سال 2022، همراه با سه اردوی تدارکاتی برون مرزی در کشورهای صربستان، بلغارستان و ترکیه، منجر به کسب مدال نقره بازی‌های کشورهای اسلامی برای زنان والیبال ایران با هدایت الساندرا کمپدلی شد ولی در مسابقات جام کنفدراسیون والیبال آسیا تیم ملی زنان ایران با کسب مقام هفتمی به کار خود پایان داد.

پس از پایان کار زنان والیبال ایران در رویدادهای سال 2022، فدارسیون والیبال با برگزاری جلسات مختلف کمیته فنی، عملکرد تیم ملی را در سال 1401 به نسبت سال‌های گذشته و میزان سرمایه‌گذاری انجام شده، مورد نقد و بررسی قرار داد و مقرر شد تمرکز روی تیم‌های پایه و استعدادیابی اصولی و حرفه‌ای به عنوان یک هدف اصلی برای والیبال زنان در دستور کار قرار گیرد و بر این اساس محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال مسئولیت استعدادیابی، تشکیل و هدایت تیم ملی زیر 16 سال دختر ایران را به الساندرا کمپدلی سپرد و این مربی ایتالیایی با برگزاری چندین اردوی استعدادیابی و صحت‌سنجی، به انتخاب بازیکنان برای حضور در اردوی آماده سازی تیم ملی زیر 16 سال دختر کشورمان مشغول شد.

 

با پایان سال میلادی قرارداد همکاری الساندرا کمپدلی سرمربی ایتالیایی با فدراسیون والیبال ایران به پایان رسید و او به کشورش بازگشت. در پروسه مذاکرات فدراسیون والیبال ایران و الساندرا کمپدلی برای تمدید قرارداد همکاری یکساله طبق شرایط سال 2022، طرفین به توافق نرسیدند و کار این مربی ایتالیایی با والیبال زنان ایران در پایان سال 2022 به اتمام رسید.

بدین ترتیب با توجه به وجود سه رویداد مهم برای والیبال زنان ایران در سال 1402، فدراسیون والیبال تا پایان سال جاری می‌بایست گزینه‌های داخلی و خارجی خود برای هدایت تیم‌های ملی زنان و زیر 16 سال دختر کشورمان بررسی و سرمربیان این تیم‌ها را تعیین و معرفی کند.

نظر شما:

security code