رونمایی از سامانه مولدسازی / وزیر اقتصاد:

این پیش‌بینی وجود دارد که پس از عرضه اموال دولت، شاهد سقوط قیمت املاک باشیم


۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۷:۵۳ | کد خبر: ۳۱۵۸۱ چاپ

سید احسان خاندوزی در پاسخ به سوالی در مورد احتمال افزایش قیمت‌ها پس از عرضه املاک دولت گفت: عرضه اموال دولت امکان افزایش عرضه را فراهم خواهد کرد و این پیش‌بینی وجود دارد تا شاهد تعدیل قیمت در این حوزه باشیم. اگر دستگاه ها بفهمند که دارایی ها آنها مولدسازی خواهد شد، روحیه تولید در آنها تقویت می‌شود.

این پیش‌بینی وجود دارد که پس از عرضه اموال دولت، شاهد سقوط قیمت املاک باشیم
کلانشهر: وزیر اقتصاد گفت: اوایل سال آینده گزارش عملکرد طرحهای نیمه تمام دولت بعد از فاز اول مولدسازی ارائه خواهد شد.

احسان خاندوزی در نشست رونمایی از سامانه مولدسازی که در وزارت اقتصاد برگزار شد، گفت: مسئله مولدسازی دارایی‌های دولت به عنوان یکی از راهبردهای اصلی در دو سال آتی در دستور کار است. این راهبرد بن بست شکن سرعت پیشروی پروژه‌ای عمرانی را متحول خواهد کرد.

وی افزود، دارایی‌های مازاد مجموعه های دولت گرفتاری‌های زیادی ایجاد کرده بود. حالا از طریق مصوبه سران قوا مسئله تبدیل اموال زائد به اموال مولد به سرعت دنبال می‌شود.

 

وزیر اقتصاد در باره اعداد بزرگ درامدی از محل مولدسازی داراییهای دولت، گفت: نه تنها این اعداد صوری نیست، بلکه دولت بدنبال آن است که عدد نزدیک به 100 همت مندرج در لایحه بودجه 1402 محقق شود.

خاندوزی تاکید کرد، مسیر ناامید کننده سنوات قبل از طریق شفافیت قابل تغییر است. رونمایی از سایت مولدسازی نیز در همین راستا انجام شد. تمام متخصصان و عموم مردم می‌توانند با حداکثر شفافیت شریک دولت در پیاده کردن گام تحولی در پیش برد پروژه‌های نیمه‌تمام موجود باشند. بهار سال آتی، بهار جان بخشی به طرحهای نیمه تمام دولت است.

وزیر اقتصاد معتقد است، به جای اینکه ترمز پیشرفت باشیم باید کمک کنیم مسئله پروژه‌های نیمه تمام حل و فصل شود.

وزیر اقتصاد همچنین وعده داد که اوایل سال آتی گزارش امید بخشی از عملکرد طرحهای نیمه تمام در استانهای مختلف ارائه خواهد شد.