معاون اقتصادی استاندار گیلان، با اشاره به تشکیل ستاد طرح کالابرگ الکترونیک در گیلان از ۱۲ بهمن و آغاز فرایند پیاده سازی این طرح، متذکر شد: هم اکنون ۱۷۰۰ فروشگاه را شناسایی و به سامانه شما(شبکه ملی اعتبار) مجهز کردیم.

۱۷۰۰ فروشگاه گیلان مجهز به سامانه کالابرگ الکترونیک/ کالابرگ یک ماه زودتر قابل استفاده است

کلانشهر: سید محمد اسحاقی، با اشاره به اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در گیلان از اسفند، اظهار کرد: طرح‌های اقتصادی دولت در راستای حمایت از معیشت مردم به ویژه اقشار کم درآمد و آسیب‌پذیر است.

 

 

وی با بیان اینکه هدف دولت سیزدهم از اجرای طرح مذکور حمایت از اقشار کم درآمد در برابر تورم است، افزود: قانون بودجه ۱۴۰۱ دولت را مکلف کرده تا زیرساخت‌های لازم را برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیک فراهم کند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، استان هرمزگان را پایلوت اجرای این طرح دانست و بیان کرد: قرار شد سه استان دیگر نیز به صورت آزمایشی به طرح بپیوندند که استان گیلان به دلیل شاخص‌های موجود همچون تعداد شهرستان‌ها و اطلاعات جمع آوری شده از تعداد یارانه بگیران توسط فرمانداران و بخشداران، یکی از آن‌هاست.

 

اسحاقی با اشاره به تشکیل ستاد اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در گیلان از ۱۲ بهمن و آغاز فرایند پیاده‌سازی این طرح، متذکر شد: هم اکنون ۱۷۰۰ فروشگاه را شناسایی و به سامانه شما (شبکه ملی اعتبار) مجهز کردیم.

 

وی با بیان اینکه فرمانداران مکلف شدند برای همه دهستان‌ها حداقل یک فروشگاه مشمول طرح را انتخاب کنند، گفت: اتاق اصناف و ادارات صمت نیز پیگیری این موضوع هستند تا حداقل یک فروشگاه در دهستان‌ها مجهز به سامانه شما شود.

 

معاون استاندار گیلان با اشاره به واریز سرانه یارانه به حساب سرپرست خانوار، تصریح کرد: در راستای طرح کالابرگ الکترونیک، این یارانه یک ماه زودتر از موعد مقرر در کد ملی سرپرست خانوار شارژ می‌شود.

 

وی بامداد ۲۱ هر ماه را موعد واریز یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار دانست و ادامه داد: در طرح مذکور، سرپرستان خانوار یک ماه زودتر می‌توانند به فروشگاههای مشمول طرح مراجعه و از اعتبارشان استفاده کنند.

 

اسحاقی، به بیان اینکه دولت سیزدهم سرانه یارانه ۴۵ هزار تومانی را به ۳۰۰ هزار تومان افزایش داد، خاطرنشان کرد: افراد می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های مشمول طرح خودشات متقاضی استفاده از کالابرگ الکترونیک شوند و قیمت شهریور ۱۴۰۰ را پرداخت کنند؛ ما به التفاوت قیمت از اعتبارشان کسر می‌شود که بر عهده دولت است.

 

وی از انتخاب ۱۰ کالای اساسی در طرح مذکور خبر داد و عنوان کرد: یارانه بگیران در خرید این کالاها هیچگونه محدودیتی ندارند و می‌توانند براساس سرانه یارانه‌ای خود از هر برند و به هر تعدادی خرید کنند.

 

معاون استاندار گیلان، کالابرگ الکترونیک را همان یارانه دانست؛ نه هدیه و اعتبار ویژه و یادآور شد: اگر یارانه بگیران بخشی از اعتبار کد ملی خودشان را استفاده کنند، مابقی اعتبار در بامداد ۲۱ هر ماه به صورت یارانه نقدی به حسابشان واریز می‌شود و هیچگونه نگرانی بابت سوخت شدن اعتبار وجود ندارد.

 

اسحاقی، نحوه اطلاع از باقی مانده اعتبار را از طریق کد دستور #۲۸*۷۸۸* دانست و اظهار کرد: شماره ۱۲۴ نیز آماده پاسخگویی به شهروندان است؛ همچنین میز خدمت در فرمانداری‌ها و ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه اندازی می‌شود.

 

وی هشت دهک یارانه بگیر را مشمول کالابرگ الکترونیک دانست و اضافه کرد: افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه حمایت مجددا یارانه دریافت کنند.

 

معاون استاندار گیلان، با بیان اینکه به دنبال تجهیز همه فروشگاه‌ها هستیم، تاکید کرد: مردم محدودیتی در انتخاب فروشگاه نخواهند داشت و فروشگاه‌ها نیز می‌توانند داوطلبانه با دولت همکاری کنند.