نرم افزار کاربردی) مکزیکی، پیام‌ها و آخرین خواسته‌های کاربران را ذخیره می‌کند تا پس از مرگ آن‌ها، با عزیزانشان به اشتراک بگذارد.

نرم افزار کاربردی برای مردگان تا پس از مرگ پیام بفرستند
کلانشهر: اپلیکیشن (نرم افزار کاربردی) مکزیکی،پیام‌ها و آخرین خواسته‌های کاربران را ذخیره می‌کند تا پس از مرگ آن‌ها، با عزیزانشان به اشتراک بگذارد. کاربران با استفاده از آن می‌توانند خواسته‌هایشان را به عزیزانشان بگویند یا پیام تبریکی بفرستند تا سال‌ها بعد شنیده شود.

میگل فارل، سازنده نرم افزار کاربردی پَست پُست (Past Post) می‌گوید: «مکزیکی‌ها به مرگ می‌خندند، اما صحبت درباره‌اش برایشان سخت است».
وی گفت: «این نرم افزار کاربردی به شما امکان می‌دهد همه کارهایتان را برای این لحظه که وقتی انتظارش را ندارید از راه می‌رسد،سروسامان داده باشید».
در حالی که مکزیکی‌ها در جشنواره سالانه «روز مردگان» با خوشحالی جمجمه‌های کله‌قندی هدیه می‌گیرند،اغلب وقتی حرف این موضوع پیش می‌آید، به‌ویژه بحث میراث، چندان راحت نیستند.
این نرم افزار کاربردی به‌عنوان مثال به پدری که در سلامت کامل به سر می‌برد امکان می‌دهد پیام‌های تبریک به فرزندانش ضبط کند تا آن‌ها سال‌ها بعد، در صورتی که او فوت کرده باشد، در مراسم فارغ‌التحصیلی‌شان بشنوند.
کاربران با استفاده از این نرم افزار می‌توانند خواسته‌هایشان را بگویند، به‌عنوان مثال مراسم تدفینی که ترجیح می‌دهند و نحوه مدیریت حساب‌های بانکی و صفحاتشان در رسانه‌های اجتماعی.
نرم افزار کاربردی پَست پُست این محتوا را به‌شکل رمز غیرقابل‌معاوضه (ان‌اف‌تی) نگهداری می‌کند. ان‌اف‌تی سند مالکیت دیجیتال با استفاده از فناوری زنجیره بلوکی (بلاک‌چین) رمزارز‌هایی مانند بیت‌کوین است.
سازنده این اپلیکیشن تاکید می‌کند این برنامه، که سالانه ۱۹ دلار هزینه اشتراک دارد، جایگزین وصیت‌نامه نیست. البته به گزارش اتحادیه دفاتر اسناد رسمی مکزیکوسیتی، اکثر مکزیکی‌ها وصیت‌نامه ندارند.
فارل می‌گوید این محتوا «هیچ‌گونه ارزش حقوقی ندارد و، اما ارزش نمادین بسیار مهمی دارد».

نظر شما:

security code