حاشیه های خبر استعفا و تکذیبِ رئیس گیلانی فدراسیون شطرنج

نماینده سابق رشت در مجلس؛می خواهم به خاطر مسائل شخصی بروم


۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۷:۰۱ | کد خبر: ۳۱۸۲۶ چاپ

حسن تامنی نماینده اسبق رشت در مجلس و رئیس فدراسیون شطرنج گفت:هنوز به صورت رسمی از ریاست فدراسیون شطرنج استعفا نداده ام. در گروه مربوطه طرح موضوع کرده ام و خواستم که با توجه به شرایط موجود اجازه بدهند من از ریاست کنار بروم.

نماینده سابق رشت در مجلس؛می خواهم به خاطر مسائل شخصی بروم
کلانشهر: حسین تامینی با تایید تصمیم خود برای استعفا از فدراسیون شطرنج و اینکه این موضوع را در گروه مربوط به روسای هیات‌های استانی مطرح کرده است، در مورد آن توضیح داد.

نماینده اسبق رشت در مجلس به مهر گفت:هنوز به صورت رسمی استعفا نداده ام. در گروه مربوطه طرح موضوع کرده ام و خواستم که با توجه به شرایط موجود اجازه بدهند من از ریاست کنار بروم.

رئیس فدراسیون شطرنج که هنوز دو سال از دوره ریاستش در این فدراسیون باقی مانده است، خاطرنشان کرد: نزدیک به پایان سال هستیم، مشکل خاصی هم در شطرنج وجود ندارد، از نظر پرداختی و رویدادها به شرایط خوبی رسیده ایم، وضعیت بودجه را پایدار کرده ایم، رقابت های لیگ و نوروزگاه را در پیش داریم که تا قبل از پایان سال برگزار می شوند. با در نظر گرفتن این شرایط به نسبت خوب و مسائل شخصی که با آن مواجه هستم و دوستان (روسای هیات ها) هم در جریان قرار دارند، تصمیم گرفتم که از فدراسیون بروم.

 

تامینی تصریح کرد: برای تصدی فدراسیون شطرنج متعهد شده بودم که شرایط این رشته پایدار کنم. چندماه پیش احساس کردم که به این شرایط رسیده ایم اما اشتباه می کردم. مشکلاتی وجود داشت که طی این مدت برطرف شده است. دغدغه لیگ را داشتیم که کارهای مربوط به آن را انجام داده ایم. امروز مشکل خاصی در شطرنج وجود ندارد. در واقع به آنچه متعهد شده بودم رسیدگی شده است. به همین دلیل اجازه می خواهم که فدراسیون را واگذار کنم.

«شما پیش از ورود به فدراسیون شطرنج این موضوع را عنوان کرده بودید که پس از اتمام ماموریت از این فدراسیون می روید حتی اگر دوره چهارساله تمام نشده باشد؟»، وی در پاسخ به این پرسش تاکید کرد: دقیقا همان زمان این مسئله را عنوان کرده بودم. امروز هم در شرایطی قرار داریم که شطرنج هیچ بحرانی ندارد. این موضوع را می توانید از روسای هیات ها که خیلی نزدیک به جریانات هستند و به مستقیم و ملموس با فدراسیون در ارتباط هستند، پیگیری کنید

رئیس فدراسیون شطرنج با تاکید بر اینکه تصمیمش برای کناره گیری از این فدراسیون جدی است، گفت: من غیرشطرنجی بودم و حالا وقت آن شده تا این رشته را خودِ اهالی شطرنج بسپاریم.

تامینی در پاسخ به این پرسش که «وزارت ورزش در جریان استعفای شما قرار دارد؟» نیز یادآور شد: هنوز با وزارت ورزش طرح موضوع نکرده ام. بعد از اینکه در جریان واکنش روسای هیات های استانی قرار گرفتم موضوع به اطلاع وزارت ورزش می رسانم. تصمیمم برای استعفا جدی است.

نظر شما:

security code