فرمانده انتظامی گیلان خبر داد؛

کشف ۷۶۴ فقره انواع سرقت‌ها در گیلان


۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۶:۳۵ | کد خبر: ۳۲۰۳۰ چاپ

فرمانده انتظامی گیلان از کشف ۷۶۴ فقره انواع سرقت‌ها در این استان خبر داد و گفت: با کشف این تعداد فقره سرقت در گیلان ۵۷۲ نفر دستگیر شدند.

کشف ۷۶۴ فقره انواع سرقت‌ها در گیلان
کلانشهر: سردار عزیزالله ملکی ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران با اشاره به جدیت پلیس در راستای دستگیری سارقین و کاهش سرقت‌ها، اظهار کرد: کشف سرقت‌های مهم و جزئی در دستور کار پلیس گیلان قرار دارد و در این راستا افراد زیادی دستگیر شدند.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت در گیلان، افزود: این قرارگاه از تاریخ ۲۵ بهمن الی ۵ اسفند به مدت ۱۰ روز در استان گیلان تشکیل شد و دستاوردهای خوبی هم با همراه داشت.

فرمانده انتظامی گیلان از کشف ۹۰ فقره سرقت منزل و دستگیری ۱۰۵ نفر در این استان خبر داد و اضافه کرد: در راستای اجرای قرارگاه مبارزه با سرقت، ۱۵۸ فقره سرقت اماکن دولتی کشف و ۴۸ نفر در این راستا دستگیر شدند.

سردار ملکی از کشف حدود ۲۰۰ فقره کابل و تجهیزات برق رسانی در گیلان خبر داد و بیان کرد: در راستای کشف سرقت سیم و تجهیزات برق رسانی ۱۰۴ نفر دستگیر شدند.

وی از کشف ۲ سرقت مسلحانه در گیلان خبر داد و افزود: با کمک عوامل انتظامی و پلیس آگاهی استان، سارق مسلح دستگیر و سلاح مورد نظر کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی گیلان از کشف ۷۶۴ فقره انواع سرقت‌ها در این استان خبر داد و اضافه کرد: با کشف این تعداد فقره سرقت در گیلان ۵۷۲ نفر دستگیر شدند.

سردار ملکی با تاکید بر استمرار طرح مبارزه با سرقت در گیلان، بیان کرد: امن سازی و ایجاد آرامش برای مردم از اولویت‌های مهم پلیس است.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه سرقت‌های مسلحانه به بانک و طلافروشی‌ها در این استان اتفاق نیافتاده، گفت: یک مورد سرقت مسلحانه در گیلان صورت گرفته که سارقین دستگیر و سلاح هم کشف شد.

کشف ۱۱۶ خودروی سرقتی در گیلان

ملکی از کشف ۶۶ درصد سرقت‌های استان گیلان خبر داد و بیان کرد: گیلان در راستای مبارزه با سارقین و کشف سرقت‌ها جزو ۵ استان برتر کشور است.

وی از دستگیری ۵۷ مالخر در گیلان خبر داد و افزود: بررسی پرونده‌های سرقت‌های مهم خارج از نوبت در دستگاه قضائی پیگیری و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به رویکرد جدی فراجا جهت مبارزه با سارقین، تصریح کرد: فضای سرقت را برای سارقین در گیلان نا امن کردیم و این روند پیشگیرانه باید استمرار داشته باشد.

سردار ملکی با بیان اینکه مردم نسبت به حفظ اموال خود حساسیت بیشتری داشته باشند، گفت: مشارکت و همراهی مردم با پلیس در کاهش سرقت‌ها و امن سازی جامعه تأثیر بسزایی دارد.

وی از کاهش ۱۵ درصدی سرقت خودرو در گیلان خبر داد و افزود: با استفاده از سامانه پایشی، آمار سرقت خودروها در گیلان به حداقل رسیده است.

فرمانده انتظامی گیلان از کشف ۱۱۷ خودروی سرقتی از طریق سامانه پایشی پلیس در این استان خبر داد و اضافه کرد: ۲۰۰ خودرو در گیلان به وسیله سامانه پایشی کشف شد که ۱۱۷ فقره سرقتی بوده است.

ملکی با اشاره به قرارگیری در آستانه نوروز و ورود مهمانان و مسافرین به گیلان، بیان کرد: سال قبل حدود ۷ میلیون مسافر وارد گیلان شد که حجم کار پلیس را سامان بخشی، نظم دهی و ایجاد امنیت چند برابر کرد.

نظر شما:

security code