مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر به اردبیل رسید

انتقال ۱۰۸ دانش آموز اردبیلی به بیمارستان


۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۰۰ | کد خبر: ۳۲۱۸۸ چاپ

دانش آموزان تعدادی از مدارس دخترانه در اردبیل امروز چهارشنبه دچار مسمومیت و تعدادی از دانش آموزان به مراکز درمانی منتقل شدند.

 انتقال ۱۰۸ دانش آموز اردبیلی به بیمارستان
کلانشهر: در پی کسب اطلاع از بروز مسمومیت دانش‌آموزان،خبرنگاران با حضور در دبیرستان دخترانه عفاف، بهاران، معراج و سما، شاهد بروز این اتفاق در این مدارس شد.

تعدادی از اولیای دانش آموزان در محوطه و بیرون مدارس حضور یافته و پیگیر سلامت فرزندان خود بودند. به گفته دانش‌آموزان حوالی ساعت ۱۰ تا ۱۱ دانش آموزان احساس سوزش در گلو و سستی پا کرده‌ و متوجه مسمومیت خود شدند.

دانش‌آموزان مسموم توسط عوامل اورژانس به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شهر منتقل شدند.

انتقال ۱۰۸ دانش آموز اردبیلی به بیمارستان 

دکتر علی محمدیان اردی رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل  اظهار کرد: در پی تماس تلفنی از طرف تعدادی از مدارس دخترانه با اورژانس، عوامل اورژانس به این مدارس مراجعه کردند که با بررسی های میدانی مشخص شد مجموعاً دانش آموزان  هفت مدرسه دخترانه درگیر این موضوع شده اند.

وی اضافه کرد: دانش آموزان با علائم تهوع، استفراغ، سردرد ،سرگیجه و علائم تنفسی شکایت داشتند و دانشگاه با به کارگیری همه امکانات اورژانسی خود و شهرستان‌های اطراف با ۲۰ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه

اتوبوس آمبولانس و سه دستگاه موتورلانس اقدام به انتقال دانش آموزان به مراکز درمانی کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اردبیل اضافه کرد: تا ساعت ۱۲ امروز ۱۰۸ دانش آموز به مراکز درمانی اردبیل منتقل که بیش از ۵۰ درصد آنان در بیمارستان امام خمینی بستری شدند.

 محمدیان اردی اضافه کرد: روند درمانی دانش آموزان انجام شده و یا در حال انجام است و عجله ای برای ترخیص دانش آموزان نداریم برای احتیاط حتماً دانش آموزان را نگه میداریم تا مطمئن شویم که همه آنها بهبود یافته اند و آنوقت اقدام به ترخیص آنان می کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اردبیل اضافه کرد: وضعیت تنفسی دانش آموزان با شرح حالی که من از آنان گرفتم رو به بهبود است.

پیگیری‌های خبرنگار ایرنا از مسئولین برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه دارد.

نظر شما:

security code