معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت خبر داد :

برخورد وزارت بهداشت با متخلفان جراحی زیبایی نامتعارف


۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۱۲:۰۴ | کد خبر: ۳۲۳۹ چاپ
برخورد وزارت بهداشت با متخلفان جراحی زیبایی نامتعارف

معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت، از برخورد با متخلفان در حوزه جراحی زیبایی نامتعارف خبر داد.

به گزارش پایگااه خبری کلانشهر و به نقل از مهر، طیب قدیمی، با اعلام برخورد قاطع با متخلفان و مراکز زیر زمینی غیر مجاز در حوزه جراحی های زیبایی نامتعارف، نسبت به تبلیغات فریبنده فضای مجازی درباره این جراحی ها هشدار داد و گفت: در زمینه جراحی های زیبایی با توجه به حساسیت های بالای این موضوع، وزارت بهداشت، ادارات و دانشگاه های تابعه نظارت دقیق و رصد مستمری نسبت به فعالیت مراکز ارائه دهده خدمات زیبایی دارند و با فعالیت های غیر مجاز و در اصطلاح زیر زمینی برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: مردم باید برای اینگونه عمل ها به اماکن مجاز و پزشکانی که مجوز دارند مراجعه کنند، چرا که این روزها مراکز غیر مجاز یک تعریف دیگری از زیبایی برای کسب درآمد و منفعت برای خود دارند و به دنبال تغییر باورها درباره این جراحی ها هستند.

 

معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت، افزود: هم سازمان نظام پزشکی و هم بخش های نظارتی و دانشگاهی وزارت بهداشت مکلف شده اند با هر گونه تعرفه های غیر قانونی و بالاتر از میزان تعیین شده برخورد کنند و پیگیر گزارش های مردمی باشند.

به گفته قدیمی، مردم می‌توانند شکایات خود درباره فعالیت مراکز غیر مجاز جراحی زیبایی و یا اخذ هزینه های بالاتر از تعرفه را از طریق واحد های نظارت دانشگاه های علوم پزشکی ، سازمان نظام پزشکی و شماره ارتباطی ۱۶۹۰ وزارت بهداشت اعلام و پیگیری کنند.