برای جلوگیری از آسیب به تنوع جانوری و گیاهی؛

ورود به دریاچه گهر ممنوع شد


۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۲۳ | کد خبر: ۳۲۴۷۵ چاپ

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در راستای حفاظت از گونه‌های ارزشمند و بازیابی توان گونه‌های ارزشمند گیاهی رشته کوه اشترانکوه، ورود به دریاچه گهر تا اواسط خردادماه ممنوع است.

ورود به دریاچه گهر ممنوع شد

کلانشهر: علی سالاروند اظهار داشت: دریاچه گهر یکی از زیباترین دریاچه‌های کوهستانی کشور محسوب می شود که از ذوب برف دامنه کوه‌های اشترانکوه تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز به علت بارش‌های برف مناسب در این منطقه، ورود به دریاچه با مشکلات بسیاری برای گردشگران و کوهنوردان همراه است، افزود: در راستای حفاظت از گونه‌های ارزشمند و بازیابی توان گونه‌های ارزشمند گیاهی رشته کوه اشترانکوه، ورود به دریاچه گهر تا اواسط خردادماه ممنوع است.

سالاروند بیان کرد: با توجه به اینکه این منطقه تحت حفاظت قرار دارد برای جلوگیری از آسیب به تنوع جانوری و گیاهی آن تا این زمان اجازه ورود به گردشگران داده نمی‌شود. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به گونه‌های شاخص منطقه، عنوان کرد: در رشته کوه‌های اشترانکوه که قله سنبران یکی از شاخص‌ترین آنها محسوب می‌شود گونه‌های جانوری چون پلنگ، خرس قهوه‌ای و کل و بز زیست می‌کنند.

سالاروند از گونه‌های آبزی دریاچه به ماهی خال قرمز و قزل‌آلای رنگین کمان اشاره کرد و افزود: از گونه‌های گیاهی منطقه نیز می‌توان به بلوط، بید، بادام وحشی، بنه و گلابی وحشی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه دریاچه گهر 400 تا 800‌ متر عرض و یک هزار و 800 متر طول دارد، تصریح کرد: دسترسی به این دریاچه از طریق شهرهای دورود، الیگودرز و ازنا امکان‌پذیر است.

 

نظر شما:

security code